Connect with us

Afrika

Jarní a podzimní Keňa z Prahy za 10 390 Kč + velké zavazadlo

Jarní a podzimní Keňa z Prahy za 10 390 Kč + velké zavazadlo

Kdo by nechtěl vidět slony, zebry, žírafy nebo antilopy v jejich přirozeném prostředí? Můžeš si to dopřát například v Keni. Letíš z Prahy, v ceně 10 390 Kč máš zahrnuto i 23kg odbavené zavazadlo a vybírat můžeš z jarních (duben – květen) nebo pak až z podzimních/zimních termínů (listopad – prosinec).

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti KLM, Kenya Airways, Czech Airlines
 • Kdy? Duben – květen; Listopad – prosinec 2020
 • Termín? Příklad 22. dubna – 7. května 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Keňa a cestovní doklady

Ke vstupu do země je zapotřebí cestovní pas (platný nejméně 6 měsíců po návratu) a platné vízum (to je možné získat elektronicky nebo jej získat po příletu do Keni – podle informací MZV ČR). Cena jedno-vstupního víza se pohybuje kolem 51$.

Keňa a očkování

Povinné je zde očkování proti žluté zimnici, která se tu endemicky vyskytuje! Je přenášena komáry a preventivní očkování je vyžadováno od všech cestovatelů starších 9 měsíců. Očkování si vyžaduje zápis do mezinárodního očkovacího průkazu. Doporučuje se si pro jistotu informace ověřovat u příslušného konzulátu nebo na velvyslanectví.

Dále jsou doporučena základní cestovatelská očkování, proti: žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Také je dobré nechat se očkovat proti choleře, která se zde též vyskytuje endemicky. Očkování ti vydrží 2 roky, případně si tedy zkontroluj platnost minulého, pokud jsi jej absolvoval.

Fotografie: Harshil Gudka, Unsplash.com

Keňa – co vidět a zažít?

 • Jedním z nejdostupnějších národních parků je Nairobi National Park, nebo navštiv Girrafe centre, kde můžeš žirafy i krmit, stanici pro slony Daphne Sheldrick a třeba i motýlí centrum.
 • Na břehu Indického oceánu tu leží město Malindi, kde můžeš navštívit mašitu, továrnu na výrobu nábytku,m ale třeba i hadí farmu.
 • Podívej se k ruinám města Gede, starého svahilského města, též označovaného jako Gedi. Jde o pozůstatky uprostřed džungle, takže ani milovníci dobrodružství v přírodě si přijdou na své.
 • Jezero Viktoria je druhým největším sladkovodním jezerem na světě. Je zde mnoho ostrůvků – například na ostrově Mfangano byly nalezeny 18 000 let staré pygmejské malby.

Keňa a počasí

Nejteplejším měsícem tu bývá březen (průměrná teplota 25,6 °C), nejchladnějším pak červenec (průměrná teplota 20,7 °C). Nejvíce deštivý měsíc je duben a nejméně červenec.

Při cestování berte vždy v potaz nadmořskou výšku lokace. Nejvyšším bodem je tu hora Mount Kenya (5 199 m.n.m.). V nadmořských výškách tu existují velké rozdíly. Obvykle teplota při převýšení 200 m klesá cca o 1,2 – 1,9 °C – ovšem ve zvláštním stavu tepelné inverze teplota v nadmořských výškách stoupá.

Keňa a levné ubytování

Výhodné ubytování můžete rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistrujte se a penízky ve formě kreditu jsou vaše.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru