Connect with us

Tipy

Létající kavárna a měkký polštář. Takto vypadá business třída Austrian Airlines

Létající kavárna a měkký polštář. Takto vypadá business třída Austrian Airlines

Letecká společnost Austrian Airlines v business třídě nabízí jiné výhody na krátkých a dlouhých letech, logicky, na dálkových letech jsou výraznější. Právě proto jsme se rozhodli, že v tomto článku ti detailněji představíme benefity na cestách do dalekých destinací. Pročti si tedy, co všechno ti dokáže business třída Austrian Airlines nabídnout, pokud by ses pro ně rozhodl například na trase Vídeň – New York.

Reklama
Austrian Airlines Senator Lounge, Wien 16.02.2018 Foto: Austrian Airlines/Michèle Pauty

Odstartuj svou cestu v salónku

Schwechat patří mezi ta nejoblíbenější letiště Čechů. Pokud se ve tvém ruksaku skrývá letenka do business Austrian Airlines, čekání na let nemusí být nutné zlo. Navštiv business salónek letecké společnosti, nabij se energií ještě před letem pod zelenými stromy v čalouněném fotelu mezi malbami takových rakouských umělců, jako Schiele, Klimt nebo Romak.

Austrian Airlines Senator Lounge, Wien 16.02.2018 Foto: Austrian Airlines/Michèle Pauty

Cestuj komfortně

Kromě toho, že úroveň zařízení business třídy Austrian Airlines zvyšuje výběr materiálů s nádechem luxusu, designéři vybírali barvy tak, aby ses během letu cítil jako na výletě v Rakousku. Použili totiž odstíny bílé i červené (barvy rakouské vlajky, ale i společnosti Austrian Airlines), k nim se přidala ještě i uklidňující modrá.

Víme, vzhled je druhořadý, pokud jde o dlouhý let, důležitější je pohodlí. To ti zabezpečí následující body:

 • sedadla můžeš přeměnit na postel (full-flat bed) dlouhou 2 metry
 • dostaneš tzv. „vzduchový polštář“ a deku, které byly vyrobeny inovativním způsobem s cílem dosáhnout nejvyššího možného stupně komfortu
 • můžeš využít masážní funkci svého „křesla“
 • k dispozici budeš mít aktuální palubní zábavní systém

Ke komfortu business třídy patří i tzv. komfortní balíček. Austrian Airlines nabízí sestavu základních věcí, které během dlouhé cesty letadlem můžeš potřebovat. Komfortní balíček mají k dispozici do/z těchto destinací: Chicago, New York, Washington, D.C.Miami, Los Angeles, Kanada, Mauricius, Maledivy, Thajsko, Čína, Japonsko a Jižní Afrika.

Bav se

Po zapnutí obrazovek adekvátních rozměrů a slušné kvality se dostaneš do zábavního systému, který k roptýlení nabízí až na 350 hodin (takže business třída Austrian Airlines by klidně mohla být tvým přechodným bydlištěm až na dva týdny). O zvuk se postarají sluchátka s aktivním potlačením hluku. Pokud si chceš prohlédnout nabídku filmů, můžeš tak udělat v tomto odkazu.

Vychutnej si čerstvě připravené jídlo a dej si kávu z létající kavárny

Letecká společnost nabízí 14 různých jídel, toto menu obsahuje chody i pro ty, kteří mají speciální dietu (může jít o potravinové alergie, náboženské nebo etnické důvody, ve výběru je i dětská strava). Na tvůj talíř se dostane nejen velmi chutné, ale i čestvě připravené jídlo. Tento gastronomický zážitek má takovou podobu:

 • polévka a předkrm
 • hlavní chod (na výběr jsou 3 typy)
 • velké množství alkoholických (kvalitní vína) i nealkoholických nápojů
 • dezerty a sýry
Pokud se nedokážeš rozhodnout, jaké víno se k tvému jídlu hodí, šéfkuchaři ti rádi pomůžou při výběru

Pokud jsi kávomil, tak se můžeš těšit na tzv. létající kavárnu (Kaffenhaus mit Flügeln). Pokud se nebojíš nespavosti, ochutnat můžeš až 10 druhů čertvě připravených vídeňských kávových nápojů.

Těš se z dalších výhod…

…kterými jsou:

 • samostatný check-in pro cestující business třídou
 • přednostní odbavení zavazadla
 • více zavazadel
 • větší příruční zavazadlo
 • přednostní odbavení na bezpečnostní kontrole
 • přístup do business salónku

Zdroj fotografií: https://www.flickr.com/photos/austrianairlinespress/

Přeloženo z Pelipecky.sk, autor původního článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru