Connect with us

Dovolené

Květnový poznávací zájezd po Srí Lance, český průvodce, se stravou od 27 990 Kč

Květnový poznávací zájezd po Srí Lance, český průvodce, se stravou od 27 990 Kč

Ostrov Srí Lanka je plný krásné přírody i památek a mezi Čechy je velmi oblíbenou destinací. Je tady skutečně co vidět, člověk se málem nemůže rozhodnout, kde začít. A přesně od toho je tu náš pobyt, v němž máš v ceně ubytování, stravu a hned 4 výlety, dokonce s česky mluvícím průvodcem (více o samotných výletech níže). Pokud toužíš projet místní safari a pozorovat slony u napajedel nebo vidět místní Lví skálu, případně snad navštívit starobylou pevnost, zapsanou na seznamu UNESCO, klikni a rezervuj. A po všech dobrodružstvích se můžeš těšit na 4* plážový hotel s polopenzí, kde si užiješ zbytek dovolené.

Reklama
  • KAM? Citrus Waskaduwa****, Srí Lanka
  • ODKUD? Praha nebo Vídeň
  • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Prahy / Vídně, odbavené zavazadlo, služby českého průvodce, ubytování a transfery během poznávací cesty, ubytování ve 4* hotelu s polopenzí na závěr pobytu, letištní transfery.
  • HODNOCENÍ HOTELU: 4 z 5 (tripadvisor)

CO TĚ ČEKÁ ZA VÝLETY?

Minneriya – safari

Národní park Minneriya oplývá bujnou florou i faunou. Žijí tu sloni, buvoli, leopardi, krokodýli, jeleni, různé druhy obojživelníků, plazů i ptactva, ale třeba i přes 78 druhů motýlu. No panečku, to je soupis, že? A představ si to vše vidět! Je každopádně jedním z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších míst Srí Lanky a s námi se tam podíváš i ty.

Odtud tě čeká transfer buď do parádního hotelu, kde se navečeříš a přespíš. Ráno se můžeš těšit na další výlet.

Sigiriya a Kandy

Ráno se nasnídáš a čeká tě odvoz autobusem do starověkého města Sigiriya, jehož skalní pevnost je zapsána na světovém seznamu dědictví UNESCO, a je jí přezdíváno pevnost v oblacích. Skála samotná je známá i jako Lví skála, neboť tu u vchodu do paláce stávala 180 metrů vysoká socha lva. Na jednom z palácových schodišť pak uvidíš i fresky malíře Sinhalu, které se zachovaly ve svých původních barvách. Jistě si nenech ujít i zdejší vodní zahrady a jeskyně, které se v areálu nacházejí. Prohlídka trvá i s výstupem něco kolem 3 hodin.

Pak nasedneš do autobusu a hurá do Kandy, kde navštívíš Batik Factory a uvidíš výrobu batik, případně si nějaké věci pořídíš v místním obchodu. Jedeš sem ale hlavně za Chrámem svatého zubu (Temple of the Sacred Tooth Relic) ze 4. st. n. l. Je považován za nejcennější srilanskou památku vůbec.

A odtud pak zase do hotelu, kde máš v ceně večeři a nocleh.

ČAJOVÉ PLANTÁŽE

I další ráno se dobře nasnídáš a šup do autobusu, který tě převeze do Nuwara Eliya. Pokud vlak pojede načas, bez zavazadel (která pojedou autobusem) se 3,5 hodiny svezeš ze stanice Peradeniya (Kandy) do Nanu Oya (Nuwara Eliya). Legendární jízda, na kterou jen tak nezapomeneš.

Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje je úžasným zážitkem a pohledem do srílanské historie. Vždyť čaj se tu pěstuje už od roku 1824, kdy byl zasazen v botanické zahradě v Peradeniya. Tehdy se ovšem jednalo jen o pár rostlinek, zato dnes je Srí Lanka jednou z čajových velmocí.

Po příjezdu tě čeká prohlídka města Nuwara Eliya, kterému se přezdívá malá Anglie, a které leží mezi horami, vodopády a čajovníkovými plantážemi. Navíc ve Victoriině parku uprostřed města můžeš u příjemného pikniku pozorovat vzácné druhy ptactva, a najdeš tu i nádherné květiny. Nejvíc je jich tu právě na jaře a na podzim. Výlet zakončíš transferem do 3* hotelu.

PINNAWALA – SLONÍ SIROTČINEC – PLÁŽOVÝ HOTEL

No a je tu poslední výletní den. Po snídani tě čeká transfer do plážového hotelu, ale po cestě navštívíš sloní sirotčinec Pinnawala. Tato sloní farma byla založena roku 1975, stala se tehdy útočištěm pro opuštěné nebo zraněné slony. Dnes jich tu, včetně 25 mláďat, žije 65. Nejlepší návštěva je pak v době jejich krmení – mezi 9:15 – 9:45, nebo v čase koupání od 10:00 do 11:00, ale také odpoledne od 15:00 do 16:00, kdy je ošetřovatelé vyvedou na krátkou procházku k blízké řece. A na konci dne tě dopraví do plážového hotelu, kde ti nezbývá už nic jiného, než nasát i tu relaxační atmosféru této jedinečné země.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru