Connect with us
Město Porto v Portugalsku

Evropa

Za vínem a sluncem do Porta! Leť z Vídně od 760 Kč

Za vínem a sluncem do Porta! Leť z Vídně od 760 Kč

Porto nejspíš znáte hlavně díky jeho pověstnému vínu, a až tu budete, jistě si jej tu někde vychutnejte při západu slunce, při pohledu na místní řeku Douro. Možná je oproti Lisabonu nebo Faru trochu opomíjené, ale jistě stojí aspoň za nějakou krátkou návštěvu. Například my jsme jej zařadili mezi 6 věcí, které v Portugalsku stojí za to! A co teprve, když je k dostání tak snadno. Letenky z Vídně teď seženeš levně – již od 760 Kč! Takže – bezpečné Portugalsko, bez testu i karantény, čeká jen na tebe!

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair, Lauda
 • Kdy? Listopad 2020
 • Termín? Příklad 9. – 20. listopadu 2020 (Podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Akční letenky do Porta

screenshot termínu letenky do Porta

Porto a cestovní doklady

Portugalsko je členem Evropské unie, čili ti při cestě do Porta stačí občanský průkaz, nebo platný cestovní pas.

Porto a koronavirus

Portugalsko je vnímáno jako bezpečná země. Po pevninského Portugalska zatím nepotřebujeme ani výsledek testu na COVID-19, ani nastoupit karanténu. Stejně tak je návrat z Portugalska zatím možný bez jakýchkoliv omezení.

Porto a počasí

V Portu panují spíše chladnější léta, může za to čerstvý atlantský oceánský vzduch, ale vlhko je tu i tak, ovšem slunečno. A i zde občas padají teplotní rekordy. Stejně tak oceánský vzduch zajišťuje městu mírné vlhké a deštivé zimy (nejvíce ovšem prší v prosinci a lednu).

Porto a levné ubytování

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů v Portugalsku – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Porto v Portugalsku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru