Connect with us
Italské jezero Lago di Garda má novou cyklostezku

Cestopisy

Největší italské jezero Lago di Garda má novou cyklostezku

Největší italské jezero Lago di Garda má novou cyklostezku

Nový způsob jak prozkoumat italské největší jezero je už na cestě. A vlastně, ono je to celé na cestě. Postavili zde totiž 140km okružní trať pro kola.

Reklama

Projekt se jmenuje Garda by Bike (Garda na kole) a pracovalo se na něm dva roky. Oficiálně by cyklostezka měla otevřít příští rok. Cesta povede z Lombardy přes Trento, Veneto a zpět. Postavena byla z již existujících tras i nových částí. Garda by bike bude napojena na evropskou cyklotrasu Eurovelo 7 a Eurovelo 8.

Trasa je vhodná pro každý bicykl. Byla vyrobena z dřevěných desek. Otevřený je již malebný dvoukilometrový úsek, který vede od Capo Ream na západním břehu jezera.

Kromě nové cyklostezky oznámila v červnu Itálie i novou turistickou trasu Sentiero dei Parchim, která spojí 25 národních parků.

Zdroj: Lonely Planet

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru