Connect with us

Dovolené

Oceánem provoněný Lisabon: Pobyt se snídaní od 4 990 Kč

Oceánem provoněný Lisabon: Pobyt se snídaní od 4 990 Kč

Při slově Lisabon se vám asi vybaví obraz žluté tramvaje projíždějící útulnou uličkou s úzkými domky. Ovšem to je jen malá část z celé skládačky zážitků, které v tomto úžasném portugalském městě zažijete.

Reklama

Ještě než stihnete něco vidět, pohltí vás jemně slaný vzduch a vůně oceánu. Není divu, na písečné pláže se z města dostanete do 30 minut. Při pohledu na zvlněnou hladinu vody asi rychle pochopíte, že portugalské pobřeží je rájem surfařů. Při procházce Lisabonem se vás zase bude držet omamná vůně pečiva. Ani nebudete potřebovat mapu, abyste trefili do jedné z místních pekáren a ochutnali typickou dobrotu Pastel de Nata. Vedle sladkých dobrot se ale můžete těšit i na celou řadu vynikajících slaných variací portugalské kuchyně. Kdyby vám byly historické budovy a kultura hlavního města málo, udělejte si výlet do asi 40 minut vzdálené Sintry, kde na vás bude čekat historie v ještě koncentrovanější podobě – paláce, romantické stavby z 19. století a rozkošné zahrady.

 • KAM? Hotel Expo Astoria***, Lisabon, Portugalsko
 • KDY? Září 2020 – březen 2021
 • ODKUD? Z Vídně
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Vídně, ubytování v 3* hotelu, snídaně formou bufetu
 • HODNOCENÍ HOTELU: 4 z 5 (tripadvisor)

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru