Connect with us

Cestopisy

Perito Moreno: zledovatělé lákadlo argentinské Patagonie

Perito Moreno: zledovatělé lákadlo argentinské Patagonie

Jedno z nejnavštěvovanějších míst v Argentině, ledovec Perito Moreno, je každoročně velkým lákadlem pro tisíce turistů z celého světa, kteří se rozhodli cestovat právě do Patagonie. Jméno dostal od argentinského objevitele Francisca Morena, který objevil jezero Argentino, do kterého ledovec ústí. Majestátní, bezpečný a snadno dostupný. Tento přírodní úkaz byste určitě měli při toulkách Argentinou zařadit na svůj cestovatelský itinerář.

Reklama

Ledovec Perito Moreno

Třetí největší rezervoár pitné vody

Mnoho lidí si ledovec občas plete se stejnojmenným argentinským městem, které se ale nachází 600 km severněji. Raději si proto při cestě do Argentiny dobře zkontrolujte mapu. Ledovec Perito Moreno se nachází v národním parku Los Glaciares na jihozápadě země, zhruba 70 km od argentinského města El Calafate.

Jeho rozloha činí 250 km2 a sahá až do výšky 74 metrů. Celá ledovcová plocha je dokonce třetím největším rezervoárem pitné vody na světě!

Ledovec je jedinečný hlavně tím, že patři mezi ty, které se stále rozpínají. Tento přírodní jev můžete spatřit na vlastní oči. Když při ledovci stojíte, na vlastní oči můžete spatřit, jak kousky ledu odpadávají do vody.

Ledovec Perito Moreno

Jak se dostat k Perito Moreno?

Tak jako při každé jiné turistické atrakci, i tady na to můžete jít po svém. Možnosti jsou hned dvě. Pronajmout si můžete auto a k ledovci se jednoduše odvezete. Ledovec je lákadlem i mimo hlavní sezónu, a tak naplnit auto a sdílet náklady s dalšími nebude problém. Tou druhou možností je koupit si lístek na místní autobusové stanici. Autobus odjíždí každé ráno a cesta mu trvá něco málo pod dvě hodiny. Lístek si pro jistotu kupte předem. Zpáteční vás vyjde na zhruba 500 pesos (260 Kč).

Pokud si chcete organizaci usnadnit, můžete si rezervovat jednodenní výlet přes cestovní agenturu. El Calafate je sice malé město, ale na hlavní ulici jich najdete hned několik. Ceny bývají vyšší, než když pojedete na vlastní pěst, ale v ceně máte odvoz, průvodce a možnost vyzvednutí přímo na vašem hotelu nebo hostelu.

Ať už se rozhodnete pro tu, či onu variantu, vstupnému do národního parku se nevyhnete. Cena je zhruba 500 pesos (260 Kč). Cena vstupného i autobusů se může měnit v závislosti od sezóny. Mimo tu hlavní jsou ceny i poloviční. Pro jistotu si připravte hotovost, protože karta platbou nemusí být v parku možná.

Ledovec Perito Moreno

Podívejte se na ledovec zblízka

V blízkosti ledovce narazíte na početné turistické chodníky, po kterých se můžete volně procházet. Rozdělené jsou podle náročnosti a vzdálenosti, rozdíly ale nejsou až tak velké. Autobus do města odjíždí až v odpoledních hodinách, a tak budete mít čas projít si všechny. Zahřát se můžete v restauraci nebo si zabalte svačinu, kterou sníte s výhledem na jedinečný ledovec.

Pokud vám nevadí davy turistů, kromě chození můžete využít i plavbu lodí. Ta vás vyjde na zhruba 350 pesos (200 Kč) a trvá asi hodinu a půl. K ledovci se tak dostanete pořádně blízko.

Pro ty odvážnější povahy existuje ještě jedna alternativa. V posledních letech se stává stále populárnější trekování na ledovci. Menší okruh zabere asi dvě hodiny. Trek je bezpečný a nemusíte mít ani extra kondičku, postačí vám dobrá obuv. Na větší trek už budete potřebovat lepší výbavu, kterou ale bez potíží seženete nebo půjčíte přímo ve městě.

Tak co, balíte kufry?

Trek po ledovci Perito Moreno

Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky14 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky14 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky14 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky15 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky15 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky15 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky16 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky16 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky17 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D18 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru