Connect with us
Pláž na Kostarice. S levnými letenkami jsi tam za chvilku.

Amerika

PECKA DNE: Kostarika v sezóně z Vídně od 13 990 Kč, letenky i z Prahy

PECKA DNE: Kostarika v sezóně z Vídně od 13 990 Kč, letenky i z Prahy

Kostarika je pravým karibským tropickým rájem a i za této ne příliš ideální cestovatelské situace je skvělým cílem. Jednak je sem již dobré spojení, a zároveň i proto, že Kostarika sama zjednodušila podmínky vstupu (podrobněji níže). Nepotřebuješ ani test, ani karanténu. Kostarika se prostě rozhodla, že se pro letošní rok stane jednou z 8 exotických bezpečných zemí. Dnešní situace mění mnohé, ale nezměnila například to, že Kostarika je ideální destinací jak pro milovníky pasivní, tak aktivní dovolené. Na ty pasivní tu čekají nádherné pláže a průzračná mořská voda, na aktivní pralesy, vulkány a úžasné treky.

Reklama

A s letenkami KLM si na Kostariku teď zaletíš z Vídně za příjemných 13 990 Kč – termíny jsou i na sezónu (která je na Kostarice cca od ledna do dubna, to je tzv. suché období). Letět ale můžeš i z Prahy, vyjde tě to na 16 490 Kč, ale trasa je stejná. Dva přestupny v Amsterdamu a Panamě, u některých letů cestou zpět technický stop.

Screenshot akčního termínu letenky do Kostariky, v Karibiku

Kostarika a koronavirus

Kostarika zrušila povinnost se při vstupu do země prokazovat negativním testem na COVID-19.

Cestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění pokrývající náklady na ubytování a léčebné výlohy v případě onemocnění COVID-19. Možnosti jsou následující:

1. Zakoupit pojištění splňující podmínky stanovené Kostarikou

Turisté cestující do Kostariky si musí zakoupit cestovní pojištění, které bude pokrývat jejich náklady na ubytování v případě karantény a lekářské výdaje v souvislosti onemocnění COVID-19. Potvrzení o tomto pojištění, které splňuje požadavky určené státem Kostarika, musí být nahráno do tzv. HEALTH PASSu, kde bude zkontrolováno a odsouhlaseno kostarickými úřady. V případě nedostatků v pojištění budou místní úřady cestujícího kontaktovat.

Mezinárodní cestovní pojištění musí být vydáno formou certifikátu v angličtině nebo španělštině a musí splňovat následující podmínky:

 • platnost pojištění během celé návštěvy Kostariky,
 • garance pokrytí lekářských nákladů v případě onemocnění COVID-19 na území Kostariky (v minimální hodnotě 50 000 dolarů),
 • pokrytí nákladů na prodloužení ubytování, případně přerušení nebo zrušení dovolené v případě onemocnění COVID-19 v minimální hodnotě 2000 dolarů.

2. Zakoupit pojištění přímo u kostarické společnosti

V případě, že cestující nemá předem smluvené mezinárodní cestovní pojištění, je možné jej sjednat u lokálních pojišťovacích společností, které své služby poskytují na mezinárodních letištích (San José a Liberia). Ta jsou schválena generálním dozorcem pojištění v Kostarice (SUGESE).

Nadále platí, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

Kostarika a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 3 měsíce ode dne vstupu do země, dostatečné finanční prostředky na celou dobu pobytu a zpáteční letenka.

Kostarika a očkování

Kostarika je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám. Žlutá zimnice se zde endemicky nevyskytuje.

Kostarický prales, turistika

Kostarika – co vidět a zažít?

 • Najdete tu jedny z nejkrásnějších pláží, dost možná i na celém světě. A je jedno, zda se vydáte kvodám Karibského moře, Tichého nebo Atlanského oceánu.
 • Země má aktuálně pět aktivních sopek. Výlet k nim je skutečným zážitkem, ať už pěšky nebo na kole!
 • Zdejší pralesy jsou mnohdy zařazeny do území národních parků. Túra jimi tedy jistě patří k věcem, které není radno zde vynechat!
 • Ale kdyby ti naše tipy nestačily, pročti našeho praktického průvodce!
 • A jistě si udělej pár fotek, jen pamatuj, že Kostarika vyzývá k nefocení selfie s místními zvířaty.
Kostarické jezero

Kostarika a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Kostarický prales

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru