Connect with us
Notre Dame

Novinky

Katedrálu Notre Dame otevřou veřejnosti koncem roku 2024. Před pár dny spustili výstavu v podzemí

Katedrálu Notre Dame otevřou veřejnosti koncem roku 2024. Před pár dny spustili výstavu v podzemí

Rekonstrukce katedrály Notre Dame v Paříži postupuje po devastačním požáru z roku 2019 dost rychle na to, aby mohla být pro veřejnost brzy opět otevřena. Mělo by se tak stát v prosinci 2024.

Reklama

Otevření zničené katedrály v roce 2024 sliboval rovněž francouzský prezident Emmanuel Macron. Nestane se však před letními Olympijskými hrami, jak to bylo v plánu. Za rekonstrukci historické památky je zodpovědný generál Georgelin. Ikonická věž katedrály, která se zřítila v plamenech, se letos začne nad světoznámým monumentem postupně znovu objevovat. „Návrat věže na pařížskou oblohu bude podle mého názoru symbolem toho, že vyhráváme bitvu u Notre Dame,“ uvedl generál.

Samotná rekonstrukce začala loni, po více než dvou letech prací. Ty měly zajistit dostatečnou stabilitu pro další činnosti. Úřady se rozhodly zrekonstruovat památník z 12. století, mistrovské dílo gotické architektury, do takové podoby, jakou měl před požárem. To zahrnuje znovupostavení 93 metrů vysoké věže, kterou ke stavbě v 19. století přidal architekt Eugene Viollet-le-Duc.

Pokud se chystáš do Paříže ještě před velkým otevřením katedrály Notre Dame, můžeš ji zastihnout díky nové výstavě. 7. března 2023 totiž v podzemních prostorách před katedrálou otevřeli výstavu s názvem Notre-Dame de Paris: v srdci staveniště. Vstup je zdarma a můžeš zde nahlédnout do srdce rekonstrukčních prací. Vystavují zde dokonce některé pozůstatky katedrály z požáru.

Notre Dame chtějí sice otevřít koncem příštího roku, neznamená to však, že celá rekonstrukce bude dokončena, píše France 24.

Akční letenky do Paříže

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Výlet s chutí Itálie. Leť v květnu z Vídně do Perugie od 1 060 Kč https://t.co/O1vYtbMqNR1 hodinou dozadu
Slunné Korfu. Zpáteční letenky z Vídně na duben od 1 390 Kč https://t.co/FxSVZGuWOV2 hodinami dozadu
Athény z Bratislavy na křídlech Aegean: start přímé linky se přesouvá na říjen https://t.co/IyJPBAuK22 #novinky2 hodinami dozadu
Týden na Bali: Ubud, rýžová pole, sopky i letenky z Prahy od 18 390 Kč https://t.co/hKS5DjoWoF20 hodinami dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén od 1 990 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK2221 hodinami dozadu
Exotický Mauricius! Chyť letenky z Budapešti nebo Prahy v předstihu od 13 690 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k23 hodinami dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 990 Kč https://t.co/kPdjtOWyFa23 hodinami dozadu
Za volantem v zemi flamence aneb roadtrip po Španělsku https://t.co/2xu1DHDZkA1 dnem dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP2 dny dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén za 2 690 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK222 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru