Connect with us

Cestopisy

Evropské ostrovy, které jsou právě na prodej

Evropské ostrovy, které jsou právě na prodej

Mít svůj vlastní ostrov, o tom snad někdy snil každý. Nebo ne? Zatím co drtivá většina z nás zůstane, chtě nechtě, u snění, na světě je hrstka lidí, kteří si takový ostrov mohou dovolit. Představte si, že byste nebyli finančně limitovaní. Který z těchto byste si vybrali vy? Nabídka je opravdu pestrá, od prosluněného řecka, přes pestrobarevnou Itálii až po…Polsko.

Reklama

Evropské ostrovy na prodej

Cerboli (Itálie)

Máte na účtu přebytečných 4,5 mil. Dolarů? Super! Tak to svoji pozornost upněte na opuštěný ostrov u severozápadního pobřeží Itálie, přesněji při ostrově Elba. Jak uvádí sami prodejci, jeho okolí je ideálním místem pro šnorchlování a potápění se.


Ostrov Cerboli

 

Zdroj fotografie: privateislandsonline.com

Trstenik (Chorvatsko)

Oblast mezi Splitem a Dubrovníkem patří mezi ty nejvyhledávanější. I proto tento ostrov o rozloze 15 000 m2 moc dlouho ležet ladem nezůstane. Prodejce uvádí, že se na ostrově nacházejí ruiny historického příbytku, který lze údajně přestavět na dvoupodlažní apartmán s rozlohou 250 m2. Cena? 1 mil. dolarů + nějaké ty drobné.

Ostrov Trstenik

Zdroj fotografie: privateislandsonline.com

Nissos (Řecko)

Unikátní ostrov o velikosti 1 km2 přímo uprostřed Iónského moře. Prodejce uvádí, že je toto místo ideální na výstavbu luxusního 5* resortu. Tak co, jdete do toho? Super, cena je na vyžádání.

Ostrov Nissos

Zdroj fotografie: privateislandsonline.com

Villa Bergholmen (Finsko)

Pro ty, které neláká Středozemní moře, je tu něco ze severské Skandinávie. Villa Bergholmen se nachází na západě Finska a oproti předešlým ostrovům má jednu výhodu. Nachází se tu i luxusní statek s dvěma lodními garážemi, domem pro hosty a saunou. Údajně skvělé místo na soukromé rybaření. Cena je 2,5 mil. dolarů.


Ostrov Bergholmen

Zdroj fotografie: privateislandsonline.com

 

Schulzewerder (Polsko)

Na tento ostrov nemusíte cestovat moc daleko. Stačí navštívit sousedy v Polsku. 8,5 ha ostrůvek na jezeře Lubie už není místem na kempování, nýbrž je na prodej. Nachází se jen 260 km od Berlína a disponuje ohromující zelenou scenérií. Prodejce láká hlavně na aktivity, které tu lze praktikovat – jízda na koni, rybolov, potápění se nebo jízda v kánoi. Za pár miliónů celkem fajn, ne? Cena na vyžádání.


Schulzewerder

 

Zdroj fotografie: privateislandsonline.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
3 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru