Connect with us

Novinky

Orkán pomohl překonat rekord v rychlosti na trase New York – Londýn

Orkán pomohl překonat rekord v rychlosti na trase New York – Londýn

Společnost British Airways překonala rekord nejrychlejšího letu mezi New Yorkem a Londýnem. Ze soboty na neděli dasáhlo jejich letadlo rychlosti 1 287 km/h. Naměřili ji na východním okraji ostrova Newfoundland (jde o tzv. ground speed – rychlost naměřená na zemi.)

Reklama

Letadlo poháněl mnohem silnější proud vzduchu než obvykle, rychlost větru dosahovala až 321 km/h. Extrémně silné proudění vzduchu způsobilo též orkán, pojmenovaný Ciara. Ta se přes víkend přehnala Velkou Británií, Irskem a některými dalšími částmi Severní Evropy.

Boeing 747 společnosti British Airways přistál na letišti Heathrow po 4 hodinách a 56 minutách letu z newyorského letiště JFK. Průměrný čas letu mezi New Yorkem a Londýnem je přibližně 6 hodin a 13 minut. Letadlo bylo jen o minutu rychlejší, než Airbus A350 aerolinií Virgin Atlantic. Lety v opačném směru měly zase více než půlhodinové zpoždění.

Vítej v klubu. Jaká je business třída British Airways

Orkán Ciara, nejhorší bouře ve Velké Británii za posledních sedm let, způsobil kromě změn rychlosti letadel i mnohé výrazné škrty v dopravních službách. Stovky letů, vlaků a lodních služeb byly zrušeny.

Mluvčí British Airways pro CNN řekl: „Vždy stavíme bezpečnost před rychlostní rekordy, ale naši trénovaní piloti vytěžili z daných podmínek maximum, aby mohli převézt cestující do Londýna s velkým časovým předstihem.“

Zdroj informací: indipendent.co.uk, edition.cnn.com
Pelipecky.sk, Hana Kuchárová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* All Inclusive pobyt v Egyptě s aquaparkem a golfovým hřištěm od 18 740 Kč https://t.co/QYQzuBzGEC5 hodinami dozadu
POBYT DNE: 5* All Inclusive pobyt v Egyptě s aquaparkem a golfovým hřištěm od 18 740 Kč https://t.co/QYQzuBz8P45 hodinami dozadu
Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč https://t.co/MofRLpQOep #letenky3 dny dozadu
Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč https://t.co/MofRLpQOep3 dny dozadu
13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA1ir73 dny dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7uj0X3 dny dozadu
POBYT DNE: Mallorca s letenkou, hotelem na pláži a snídaní od 9 390 Kč https://t.co/YKaEPKw3Dk3 dny dozadu
Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád? https://t.co/ITSI1n9run #letenky3 dny dozadu
Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád? https://t.co/ITSI1n9run #novinky3 dny dozadu
Muzeum budoucnosti v Dubaji zdarma: objev jednu z nejkrásnějších budov s letenkami Emirates https://t.co/W9yXzaqpUQ #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru