Connect with us

Tipy

Vítej v klubu. Jaká je business třída British Airways.

Vítej v klubu. Jaká je business třída British Airways.

Darmo bys hledal na oficiální stránce letecké společnosti British Airways výraz „business class“. Důvodem samozřejmě není to, že vyšší přepravní třídu svým cestujícím nenabízí. Business třída British Airways dostala výraz „Club“ a rozlišujeme v rámci ní 3 různé typy: Club World, Club London City a Club Europe.

Reklama

Jdeme se teď podívat, zda vyšší úroveň cestování s britskými národními aeroliniemi do světa (Club World) opravdu nabízí pocit důvěryhodnosti a bezpečného známého prostředí – protože slovo „klub“ v nás evokuje něco takového.

Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

V první řadě, pokud máš koupenou letenku do business třídy British Airways, přednostní nástup je samozřejmostí, check-in na letišti bude též rychlejší díky odbavovacímu pultu Club World na většině letišť. V Londýně, na letištích Heathrow a Gatwick a v New Yorku na letišti JFK se můžeš těšit na rychlé odbavení při bezpečnostní kontrole, v Londýně na letišti Heathrow držitelé pasů ze zemí mimo EU mají pak výhodu při příletu.

Business třída British Airways tě opravňuje sbalit si více věcí díky volnějšímu zavazadlovému limitu. Na palubu si můžeš vzít příruční zavazadlo, laptop nebo kabelku, zatímco v podpalubí budou cestovat tvé dva další kufry (2x 23kg).

Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

Pokud bys sis raději místo nudného čekání v davu na letišti dal šampaňské u nablýskaného barového pultu nebo sledoval film v minikině, žádný problém. Cestující business třídy mají povolený vstup do salónků Galleries lounge nebo Terraces lounge.

Sedadla

British Airways svá sedadla v business třídě popisuje jako pohodlí ve stylu „vše v jednom“: jsou tvým oblíbeným křeslem, tvou postelí, jídelním stolem a kanceláří. Minimálně ta postel platí, protože své místo můžeš přeměnit na tzv. „full-flat“ postel dlouhou 183 cm, takže do úplně vodorovné polohy. Sedadlo má též plně nastavitelnou opěrku hlavy a bederní opěrku. Na některých letech to můžou být dokonce i 2 metry. Musí ale jít o linku, na níž se cestující business třídy už můžou těšit z nové garnitury názvem Club Suite, například na některých letech do Toronta nebo Dubaje s novými letouny A350 nebo do New Yorku s Boeing 777.

Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/
Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

A k sedadlům ještě něco navíc

Pocit pohodlí mají zvyšovat i použité materiály: měkký chránič matrace, peřina s luxusním nádechem a poslední vrstvou komfortu je deka. Nechybí ani komfortní balíček, ten je od značky The White Company. Business třída British Airways ti zabezpečí přepychovou péči o tělo i na zemi: pokud letíš z terminálu 3 a 5 letiště London Heathrow nebo z terminálu 7 letiště New York JFK, máš povolen vstup do wellness Elemis.

Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

Zábavní systém obsahuje filmy a seriály, ale potěší i ty, kteří během letu raději poslouchají hudbu, hrají hry nebo si čtou e-knihy. Rozptýlení přichází přes 12-palcový monitor a pokud máš chuť, tady se můžeš podívat, co konkrétně ti zábavní systém business třídy British Airways nabízí.

Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

Jídlo na palubě

Samotný dopravce na své oficiální stránce shrnul jídlo na palubě business třídy do následujících bodů:

  • pestré tříchodové menu s vydatnými jídly a výživnými saláty
  • kvalitní sortiment alkoholických a nealkoholických nápojů i kvalitní vína
  • ručně pražená káva od United Hand-Roasted Coffee
  • skvělé sklenice, krásný porcelánový servis
Zdroj fotografie: https://www.britishairways.com/

Zdroj fotografie za nadpisem: https://www.britishairways.com/

Přeloženo z Pelipecky.sk, autorka článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru