Connect with us
Dubaj

Novinky

Nový nejvyšší hotel světa v Dubaji otevře své brány již příští rok

Nový nejvyšší hotel světa v Dubaji otevře své brány již příští rok

Nový hotel Hotel Ciel bude dosahovat výšky 365 metrů. Překoná tak držitele dosavadního dubajského rekordu, hotel Gevora, o devět metrů. Hotel Ciel je v současnosti za polovinou své výstavby, přičemž je dokončeno 52 z 82 pater.

Reklama

Hotel Ciel, který bude po dokončení nejvyšším hotelem na světě, je na dobré cestě k dodržení dokončení výstavby v plánovaném termínu posledního čtvrtletí 2023. Jeho slavnostní otevření se uskuteční v první polovině roku 2024.

Dubaj
Zdroj: The First Group

Po dokončení bude mít hotel Ciel více než 1 000 pokojů a apartmá. Hotel bude mít celodenní restauraci v 13. patře, Sunset Lounge na 74. poschodí, střešní bazén, Horizon Bar v 76. patře a Ciel Observatory & Lounge s 360stupňovým výhledem na Dubaj na 82. poschodí. Luxusní lázně a klub zdraví se budou nacházet v 54. patře budovy a nabídnou dechberoucí výhled na dubajský přístav.

Dubaj
Zdroj: Shutterstock, DigitalWork.be

Hotel staví dubajská společnost First Group. „Hotel Ciel bude novinkou udávající směr ve světě inovativního designu super vysokých budov nejen v Dubaji, ale i na celém světě,“ vysvětlil Danny Lubert, spoluzakladatel společnosti The First Group.

Dubaj
Zdroj: Shutterstock

Rob Burns, generální ředitel společnosti The First Group, uvedl: „Jako organizace jsme nesmírně hrdí na to, že se náš projekt realizuje v srdci světoznámého přístavu Dubai Marina, který je skutečně idylickým místem právě kvůli nádhernému výhledu na Arabský záliv a panorama Dubaje.“

Zdroj: National newsHotelier Middle east

Akční letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru