Connect with us

Cestopisy

Qatar Airways nasazují na linku Praha – Dauhá nový Boeing 787 Dreamliner!

Je tu další příjemná novinka pro všechny fanoušky letecké společnosti Qatar Airways, kteří tuto leteckou společnost využívají při svých cestách do Asie nebo například Austrálie. Na lince Praha – Dauhá, která je momentálně operována 2x denně bude nově jeden z těchto letů provozován modernějším letounem, který současnou kapacitu míst navýší přibližně o 46 %.

Reklama

Zdroj fotografie: www.qatarairways.com

 

Jedná se o linku QR292 (směr do Dauhá) a linku QR291 (směr do Prahy) a oním letounem není žádný jiný než Boeing 787-8 Dreamliner, který je schopen pojmout 254 cestujících. Moderní letoun, který díky své odlehčené konstrukci a nižší spotřebě paliva snižuje dopad na životní prostředí tak nahradí stávající Airbus A320, který mohl pojmout 132 cestujících. Rezervovat bude samozřejmě možné jak ekonomickou třídu (232 sedadel) tak tu business (22 sedadel). Qatar Airways tak budou prvními aerolinkami na této lince, které nabídnou pravidelné spojení s tímto typem letadla. Rozhodnutí nasadit na linku Boeing 787-8 Dreamliner přišel zhruba po roce operování této linky, která byla spuštěna 21. srpna 2017. Nový Dreamliner začne na lince létat od 28. října 2018.

Výhody moderního letounu pozná i samozřejmě i samotný cestující. Prvním plusem jsou větší okénka, která do interiéru vpouští více světla a celý prostor tak působí větším a vzdušnějším dojmem. Díky tlaku vzduchu v letounu, který se drží na hodnotách nízkých výšek, cestující mohou dýchat více kyslíku, než v jiných typech letounů, čímž se snižuje riziko bolestí hlav nebo například únavy. Nespornou výhodou je i o 30 % větší prostor pro zavazadla nad vašimi hlavami. V neposlední řadě, jak již bylo zmíněno, Dreamliner snižuje svoji ekologickou zátěž a to díky o 20 % nižší spotřebě paliva. Díky modernějším motorům je navíc zredukován i celkový hluk v kabině. O tom, proč navíc letět právě s touto leteckou společností jsme již psali v jednom z našich předchozích článků.

Zdroj fotografie: www.qatarairways.com

Pokud vás zajímá, jak přesně interiér Boeingu 787-8 Dreamlineru v podání Qatar Airways vypadá, podívejte se na 3D mapu níže:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru