Connect with us
Jordánsko

Asie

Jordánsko – na jaře z Prahy od 1710 Kč

Jordánsko – na jaře z Prahy od 1710 Kč

Většinu jeho území pokrývá kamenitá poušť, protéká jím řeka Jordán, která se pak vlévá do Mrtvého moře a je jednou ze zemí Blízkého Východu. Řeč je pochopitelně o Jordánsku. Historie pokrývá biblické příběhy nebo třeba Lawrence z Arábie a patří mezi nejvyhledávanější země těchto koutů. Nyní si sem i ty můžeš zaletět přímým letem z Prahy, přičemž akční termíny najdeš od března do května, ale i bez nich se proklikáš v kalendáři (po kliknutí na letenku níže) na pěkné ceny. Takovou jsme například našli i my.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? březen – květen 2020
 • Termín? 16. – 27. června
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Akční letenky

Jordánsko a cestovní doklady

Potřebuješ cestovní pas, platný alespoň 6 měsíců po odjezdu z Jordánska a také budeš potřebovat víza. Jejich pořízení ale stojí 40 JOD – v přepočtu asi 50 Kč a dá se pořídit přímo na letišti.

Jordánsko a očkování

Doporučena jsou základní cestovatelská očkování (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus). Dobré také je zkontrolovat si očkování proti spalničkám a záškrtu.

Jordánsko – naše články pro inspiraci

Jordánsko – co vidět a zažít?

 • Jistě znáš aspoň z fotografií, ne-li spíše z mnoha filmů skalní chrám Petra. Jeden ze sedmi současných divů světa, ve vesnici Wadi Musa.
 • Navštiv chráněné pouštní území Wadi Rum. Dokonce se tu můžeš projet na velbloudech a přespat ve stanech.
 • Jistě vyzkoušej aspoň na chvíli Mrtvé moře.
 • Zavítej do ruin historického města Jerash anebo navštiv hrad Karak.

Jordánsko a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru