Connect with us
Norsko

Koronavirus

Norsko ruší hotelovou karanténu pro evropské země s nízkým rizikem nákazy. Chystá svůj COVID pas

Norsko ruší hotelovou karanténu pro evropské země s nízkým rizikem nákazy. Chystá svůj COVID pas

Norsko uvolňuje pravidla vstupu a karanténu pro lidi z některých evropských zemí, které nepovažuje za rizikové. Norská vláda uvedla, že odstraňuje rozdíl mezi nevyhnutelným a nepotřebným cestováním, aby cestující ze zemí Velké Británie, evropského hospodářského prostoru (EHP) nebo zemí schengenského prostoru s dobrou epidemiologickou situací nemuseli jít po příjezdu do hotelové karantény.

Reklama

Cestující z vysoce rizikových zemí nebo mimo Evropu musí jít do 10denní karantény, po negativním výsledku testu ji mohou opustit po sedmi dnech. Ve zkratce, lidé přijíždějící z evropských zemí s méně než 150 případy nákazy na 100 000 obyvatel za posledních 14 dní, kde jsou maximálně 4 % testů pozitivní, nemusí jít do hotelové karantény. Karanténu podstoupí doma nebo na jiném vhodném místě, píše Lonely Planet.

„Striktní opatření na našich hranicích dosáhla svého efektu. Případy donesené nákazy poklesly, ale situace nákazy ve světě je stále komplexní a na mnoha místech vážná. Musíme pokračovat s přísnými opatřeními při vstupu cizinců do Norska,“ řekla norská ministryně spravedlnosti Monica Mæland.

Pozměněná pravidla začne platit ve čtvrtek 27. května, kdy Norsko vstoupí do druhé fáze své cesty za koncem lockdownu, která se soustředí zejména na návrat vnitrostátního cestování. Kulturní atrakce napříč krajinou začaly opět vítat návštěvníky a přidat se mají i nové atrakce, například Munchovo Muzeum v Oslu na podzim, ale i Národní muzeum v roce 2022.

Norská vláda stále doporučuje odložit cestování za účelem dovolené na červenec a vybízí obyvatele k domácímu cestování. Protože země není součástí Evropské unie, neosvojí si její zelený COVID pas v červenci, ale spustí svůj vlastní digitální certifikát. Ten má umožnit cestování do Norska očkovaných, těm, kteří koronavirus prodělali nebo mají negativní test.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus24 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru