Connect with us
Nová kabina premium economy Emirates

Novinky

Premium Economy od Emirates má takový úspěch, že ji aerolinky dodatečně přidají i do modelů Boeing 777

Premium Economy od Emirates má takový úspěch, že ji aerolinky dodatečně přidají i do modelů Boeing 777

Tato zpráva potěší všechny letecké fajnšmekry. Dubajské aerolinky Emirates vybaví všechny své Boeingy 777-300ER prémiovou ekonomickou třídou. Tento model letadla pravidelně létá na lince mezi Prahou a Dubají.

Reklama

Co to znamená v praxi? Že kromě komfortní ekonomické a super luxusní byznys třídy do oblíbených Boeingů 777 postupně přibude i další třída, která stojí službami a pohodlím někde uprostřed nabídky.

Premium economy Emirates v Airbus A380

Zprávu potvrdil přímo prezident letecké společnosti Sir Tim Clark, informuje portál SimpleFlying. Podle dostupných informací tak mají Emirates v plánu vybavit kabiny 124 svých Boeingů 777-300ER prémiovou ekonomickou třídou.

Jde o mimořádně nákladnou operaci, ale Emirates ji podle prezidenta Tima Clarka dělají proto, aby ukázaly, že i v těžkých časech se dá směřovat k pokroku.

Emirates, nová kabina premium economy

Emirates mají v současné době prémiovou ekonomickou třídou vybavena čtyři letadla Airbus A380, která byla představena na samém konci roku 2020. I ostatní kabiny A380 (nové či starší) budou dovybaveny touto třídou.

Honoský interiér premium economy kabiny Emirates Airbusu A380

Během stejného rozhovoru Clark rovněž potvrdil, že všechny nové typy letadel, které se nakonec připojí k flotile Emirates, budou mít i prémiovou ekonomickou kabinu. To zahrnuje například i Boeing 787 Dreamliner, Boeing 777X a Airbus A350.

Nové modely Boeing 787-9 a Airbus A350-900 začnou k blízkovýchodnímu dopravci přicházet v roce 2023.

Emirates zpočátku letenky na lety na palubě nové třídy premium economy neprodávaly, místo toho upgradovaly letenky některých pasažérů. Pro takový krok se letecká společnost rozhodla z důvodu malých zásob, kvůli kterým nemohla zaručit více letů se stoprocentní jistotou.

Emirates ještě před definitivním ukončením programu společnosti Airbus očekávají doručení tří dalších Airbusů A380.

Akční letenky s Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru