Connect with us
New York

Amerika

6 důvodů, proč milujeme New York na podzim (+ levné letenky)

6 důvodů, proč milujeme New York na podzim (+ levné letenky)

Napsali jsme už o tom, co zažít v New Yorku v létě i jak si jej užít ve vánočním období. Velké jablko je ovšem nádherné rovněž na podzim. Nejen, že má tu neskutečnou atmosféru krásných barev, ale některé z TOP akcí se každoročně konají právě v podzimních měsících. Bonusem je, že do New Yorku máme peckovní letenky, takže to můžeš vidět na vlastní oči.

Reklama

New York určitě navštiv na podzim, pokud…

1. Pokud máš raději chladnější počasí

Po teplém létě jsou právě konec září, říjen a listopad ideálními měsíci pro turisty, kteří se při objevování destinace neradi neustále potí. New York je na podzim většinou slunečný s občasným deštěm. Teploty dosahují přes den cca 21 stupňů, což je skvělé na prohlídku města a všech jeho lákadel. Jelikož v tomto období v New Yorku prší zřídka, užít si ho můžeš naplno se všemi outdoorovými aktivitami.

New York

2. Pokud se chceš vyhnout davům turistů

Statisticky nejvíce lidí přijíždí do New Yorku od června do srpna, tedy během letních prázdnin. V říjnu a listopadu je návštěvníků podstatně méně. Cestovat sem mimo letní sezónu znamená také levnější ubytování, jednodušší rezervování stolů v oblíbených restauracích a fotky s ikonami New Yorku bez photobombingu.

3. Pokud chceš zažít opravdu krásný západ slunce

Skutečně, západ slunce v New Yorku je na jaře a na podzim ještě o něco hezčí. Pokud miluješ romantické chvíle při zapadajícím slunci, určitě se sem vydej v podzimních měsících. Užít si je můžeš například z parku Brooklyn Bridge Park, odkud máš výhled na most Brooklyn Bridge, panorama Manhattanu i Sochu svobody.

New York

4. Pokud miluješ podzimní barvy v plné kráse

I ty miluješ barvy, kterými hraje podzim? Tak ty si na 100 procent užiješ v newyorském Central Parku, který se zahalí do červené a zlaté. Půjč si kolo a projeď se na něm po parku, dej si piknik nebo prostě vezmi foťák a foť, co ti hrdlo ráčí.

5. Pokud chceš zažít nejepičtější Halloween

Newyorčané Halloween milují. Pokud se i ty rád/a oblékáš do masek a na jednu noc se staneš kýmkoli, přijď si ho užít sem. Nebo se chceš jen pokochat kreativitou místních? Projdi se městem, vše je dovoleno. V dolním Manhattenu se každý rok koná halloweenský pochod, obvykle 31. října mezi 19:00 a 22:30.

New York
Zdroj: Shutterstock/lev radin

Legendární akcí, která na Halloween okouzlí malé i velké, je Jack O’Lantern Blaze v Hudson Valley. Letos probíhá od 15. září do 29. listopadu. V roce 2023 se navíc akce koná i na Long Islandu, a to od 22. září do 5. listopadu. Prohlédni si nádhernou výstavu více než 7 000 svítících dýní, které vyřízli místní umělci.

New York
Zdroj: Shutterstock/Inspired By Maps

6. Pokud se rád/a směješ

Jsi fanouškem stand-up comedy shows? Potom asi víš, že New York je jejich králem. V listopadu má město dokonce svůj New York Comedy festival. Účastní se ho více než 200 komiků, kteří vystupují na více než 200 shows ve více než 20 klubech po celém New Yorku. Letos festival začíná 3. listopadu.

Akční letenky do New Yorku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru