Connect with us
Berlínská Braniborská brána

Koronavirus

Německo zařadilo Česko mezi rizikové země. Čeká nás karanténa nebo test

Německo zařadilo Česko mezi rizikové země. Čeká nás karanténa nebo test

Německo zařadilo Českou republiku mezi rizikové oblasti a to s účinností od pátku 25. září 2020. Po vstupu je třeba nastoupit povinnou 14denní karanténu nebo předložit negativní výsledky PCR testu.

Reklama

Rozhodnutí Německa se dalo předpokládat. Takto se k celé situaci vyjádřil ministr zahraničí Tomáš Petříček pro ČTK: „Vzhledem k epidemiologické situaci a tomu, že nárůsty nových případů jsou u nás výrazně vyšší než v sousedním Německu, lze předpokládat, že toto rozhodnutí skutečně ve středu může padnout.“

Seznam zemí, které klasifikuje Německo jako rizikové, jsou k nalezení na stránkách Institutu Roberta Kocha. Celé území České republiky bylo označeno jako rizikové s platností od 25. září 2020. Podle aktuálních nařízení platí povinná 14denní karanténa ve všech spolkových zemích. Po příjezdu je třeba se izolovat a informovat příslušnou hygienickou stanici.

Ve většině spolkových zemí však není nutné absolvovat povinnou karanténu v případě, že se cestující prokáže negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden maximálně 48 hodin před příjezdem.

Výjimky z povinné karantény či předložení negativního testu si každá spolková země stanovuje zvlášť.

Zdroj: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru