Connect with us
Vlny narážející na pobřeží Havany

Letenky

Kuba od ledna do března za 11 990 Kč!

Jestli už teď nervózně vyhlížíte zimu a při pouhém pomyšlení na zimní vánek pod bundou vám naskakuje husí kůže, máme pro vás jasné řešení. Rodiče nám možná vždycky říkali, že se problémům máme postavit čelem, ale my říkáme, že v téhle situaci je nejlepší utéct. A kam jinak utéct za sluncem než do Karibiku. No a kam jinam do Karibiku, než na okouzlující ostrov jménem Kuba. Místo zimního oblečení kupte letní plavky, pohodlné žabky a prohřejte si tělo karibským sluncem až do morku kostí se zpáteční letenkou z Vídně do Havany! Za cenu 11 990 Kč odolá jen málokdo, a kdo ví, třeba bude tenhle rok Ježíšek štědrý a letenku obstará on.

Reklama

V kalendáři letů si stačí vybrat termín mezi lednem až březnem roku 2018. V tomto období jsou hurikány ty tam a průměrné teploty se pohybují mezi 26 °C a 27 °C. Leden až březen jsou obecně ideální měsíce pro sportovně laděné, protože na Kubě ještě nepanují 30°C vedra.

Kubánský kitesurfer

Jistě ale znáte historii Kuby a víte, že je o co se zajímat. Kuba si prošla rozmanitým vývojem a mnoho jizev je viditelných dodnes. Kubánská revoluce, ale třeba i Španělsko-americká válka, která dala vzniknout kontroverzní americké základně na ostrově, to jsou události, které zformovaly Kubu do podoby v jaké ji známe dnes.

Co se Kubě a Kubáncům ale nedá rozhodně upřít, je jejich smysl pro spravedlnost a rovnoprávnost. Důkazem jsou samotní obyvatelé, kteří jsou z velké části Kreolové, tedy potomky evropských kolonizátorů, původního obyvatelstva i afrických otroků. Spojení těchto krví se během staletí projevilo ve všech aspektech běžného života Kubánců od gastronomie, přes hudbu až po životní postoje.

Kubánská žena, která kouří doutník Vlny narážející na pobřeží Havany Městská pevnost

Pokud mluvíme o Kubě, nesmíme samozřejmě opomenout hlavní klenot tohoto ostrova, Havanu. Právě ta byla odjakživa kulturním, ekonomickým a politickým centrem země. Právem zde najdete mnoho míst zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, ať už jde o památky na náměstí Las Armas, kde najdete například pomník Kryštofa Kolumba nebo obyčejné uličky, které dokreslují onu ikonickou atmosféru města.

Stará ulice Havany Panorama města Havany

Let operuje letecká společnost Turkish Airlines letounem Airbus A321:

???? Vídeň – Havana – Vídeň ➡ 11 990 Kč ????

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru