Connect with us

Evropa

Drsné, ale krásné Faerské ostrovy v létě 2020 od 6 183 Kč!

Drsné, ale krásné Faerské ostrovy v létě 2020 od 6 183 Kč!

O jejich vzniku pojednává i legenda, podle níž vznikly hned poté, co Bůh stvořil Zemi. Únavou si tu na chvíli sedl, aby si odpočinul a během odpočinku si zpod nehtů vyčistil hlínu. Z této hlíny ostrovy pak těchto 18 maličkých ostrovů vzniklo. Název Faerské ostrovy je odvozen ze slovíčka Føroyar, což v překladu znamená „ovčí ostrovy“, což také není náhodou. Tyhle ostrovy se totiž mimo rybolovu živí hlavně chovem ovcí. Malé, ale drsné a krásné ostrovy určitě stojí za návštěvu, už jen pro severskou atmosféru a božský klid. S naší kombinací hned 3 letenek si je můžeš užít i za velmi příjemnou cenu.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Ryanair, Atlantic Airways
  • Kdy? březen – září 2020
  • Termín? 6. – 19. června 2020
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, odbavené za příplatek
Praha 1 přestup Faerské ostrovy 1 přestup Praha
Kodaň Kodaň
6 183

Co dělat a zažít?

Určitě si tu užijete úžasnou přírodu, plnou skal a travnatého porostu. Lesy tady ale nečekejte. Slaná voda oceánu pro ně nevytváří optimální podmínky. Ovšem samy útesy, na nichž si budete připadat jako na konci světa, vám vyrazí dech. Ostrovy jsou prostě rájem pro milovníky přírody, fotografy, ale i rekreační fotbalisty. Připravte se na déšť a chlad, ale nebojte se, kdykoliv se můžete schovat v některém podniku s pověstnými domky se zelenou trávou na střeše. Co se přírodních atrakcí týče, nevynechejte nádherný vodopád Gasadalur, skalní útvary Drangarnir a Tindholmur a jezero Sørvágsvatn.

A co doklady?

I když Dánsko je členem EÚ, Faerské ostrovy nikoliv a nevztahují se na ně ani schengenské dohody. Pro vstup vám stačí občanský průkaz, ale cestovním pasem jistě nic nezkazíte.

Naše tipy

Levné ubytování: Booking s Pelikánem

Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* prodloužený víkend na Šumavě od 1 990 Kč https://t.co/izk5kVz18b1 dnem dozadu
Chorvatsko úplně otevře hranice pro občany 10 zemí včetně České republiky https://t.co/yTfzPHe9Pn #novinky2 dny dozadu
Austrian Airlines oznámily návrat. Létat začnou 15. června! https://t.co/m8mGvF7Lju #novinky2 dny dozadu
Které země můžete navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Černá Hora otevře hranice začátkem června. Zatím pro vybrané země https://t.co/8JGaF0RDO6 #novinky2 dny dozadu
Kypr proplatí náklady na dovolenou, pokud návštěvníkovi zjistí COVID-19 https://t.co/nwx0k4blFk #novinky2 dny dozadu
Gondoly v Benátkách už opět jezdí. Italové se vracejí zpět k životu https://t.co/MHqTCjomkz #novinky2 dny dozadu
Ryanair hlásí masivní nárůst rezervací na červenec, lidi neodrazuje ani karanténa https://t.co/YdmzjDse6I #novinky2 dny dozadu
Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů https://t.co/FJbTM8l71N #novinky3 dny dozadu
Techno a falafel. Jak si užít Berlín, když máš dvacet https://t.co/gIl4UyU9Qd3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru