Connect with us
Letadla A380 Qatar Airways

Novinky

Qatar Airways, EVA Air, Etihad Airways a další. Zde je žebříček TOP aerolinek pro rok 2022

Qatar Airways, EVA Air, Etihad Airways a další. Zde je žebříček TOP aerolinek pro rok 2022

Prestižní anketa AirlineRatings.com sestavená na základě zkušeností cestujících z celého světa zná své vítěze pro rok 2022. Mezi dvacet nejlepších leteckých společností na světě se dostalo hned několik aerolinek, které mají v oblibě čeští cestující.

Reklama

TOP 20 nejlepších aerolinek světa podle ankety AirlineRatings

 1. Qatar Airways,
 2. Air New Zealand,
 3. Etihad Airways,
 4. Korean Air,
 5. Singapore Airlines,
 6. Qantas,
 7. Virgin Australia,
 8. EVA Air,
 9. Turkish Airlines,
 10. ANA (All Nippon Airways),
 11. Cathay Pacific Airways,
 12. Virgin Atlantic,
 13. Japan Air Lines,
 14. JetBlue,
 15. Finnair,
 16. Emirates,
 17. Hawaiian,
 18. Air France/KLM,
 19. Alaska Airlines,
 20. British Airways.

Aby se letecké společnosti dostaly do první dvacítky, musí dosáhnout sedmihvězdičkového hodnocení bezpečnosti a prokázat vedoucí postavení v inovacích zaměřujících se na pohodlí cestujících.

Redaktoři AirlineRatings.com patří mezi nejzkušenější a každoročně hledají konzistentní úroveň služeb, inovací a angažovanosti zaměstnanců každé letecké společnosti. Podle šéfredaktora AirlineRatings.com Geoffreyho Thomase se žebříček zaměřuje zejména na ty letecké společnosti, které inovují, aby skutečně změnily zkušenosti cestujících.

První místo: kdo jiný než Qatar Airways?

Qatar Airways se umístily na první příčce díky inovaci kabiny, službám pro cestující a také pro nepřetržitý provoz mnoha tras i během pandemie COVID.

I dnes tato letecká společnost zajišťuje výborná spojení mezi Dauhá a nejoblíbenějšími destinacemi světa. Z Prahy i z vídeňského letiště se lety do Dauhá operují několikrát týdně na křídlech moderního Boeingu 787-8 Dreamliner, případně se na lince objevují oblíbené Airbusy A320-A330.

Češi mají rádi Qatar Airways zejména na letech do exotiky. Servis v ekonomické třídě je výjimečně dobrý, stihnete ochutnat skvělá jídla, prémiové pití a zažijete jedinečné okamžiky – dovolená s Qatar Airways skutečně začíná už nástupem do letadla. My v redakci jsme se o tom přesvědčili už hned několikrát.

Qatar Airways

Druhé místo: loňský vítěz Air New Zealand

Společnost Air New Zealand, která se umístila na druhém místě v žebříčku TOP 20, je vždy v popředí cen leteckých společností, a to díky svým neustálým inovacím a vedoucímu postavení v odvětví.

Air New Zealand

Třetí místo: nováček na Schwechatu jménem Etihad Airways

Na třetí pozici jsou Etihad Airways, které získaly i první místo za zásluhy v tom, jak přistupují k udržitelnosti. Best Environmental Airlines Award získaly Etihad Airways díky programu 787 Greenliner.

Etihad Airways jsou hlavním leteckým dopravcem emirátu Abú Dhabí. Společnost byla založena v roce 2003 a první let se konal v listopadu 2003. Před koronakrizí Etihad operovaly s více než 1000 lety každý týden do 70 destinací ve 46 státech světa. Hlavní základna aerolinek se nachází na Abu Dhabi International Airport.

Na lince z Vídně do Emirátů a nakonec i dále do exotiky využívá letecká společnost ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou téměř 300 míst.

Ekonomická třída Etihad Airways

Etihad Airways se každoročně umisťují v hodnoceních ekonomické či byznys třídy mezi světovou špičkou. Ekonomická třída letecké společnosti Etihad Airways nabízí vyšší standard, než jsme v Evropě zvyklí. Sedadla na dálkových letech jsou velmi široká, vybavena pohodlnými polštáři a mají například i komfortnější opěrky hlavy.

Etihad Airways, letadlo

Další známí velikáni v TOP 20

Na čtvrtém místě je Korean Air, za ním následují Singapore Airlines a Qantas. Singapore Airlines byly oceněny i za nejlepší první třídu a nejlepší byznys salonky. Virgin Australia zase vyhrála ocenění za nejlepší kabinu.

Korean Air

Tchajwanská EVA Air se umístila na 8. místě v TOP 20. Letecká společnost je miláčkem českých cestujících, kteří si ji při cestách do Asie nevybírají jen pro její špičkový servis, ale i díky tradici. Známe spoustu cestovatelů, kteří tvrdí, že pokud jednou letíte s EVA Air, už vždy letíte s EVA Air.

Našinci létají s EVA Air nejčastěji z Vídně do Bangkoku na palubě obrovského a bezpečného Boeingu 787-9 Dreamliner s nejlepší posádkou, kterou je možné ve vzduchu potkat, navíc v kombinaci s 5* servisem. Poměr ceny a kvality je u EVA Air jedním z nejlepších ze všech leteckých společností.

Eva Air

Za EVA Air následují na 9. místě Turkish Airlines. Turecké aerolinky jsou také prohlášeny za nejlepší leteckou společnost v Evropě.

Turkish Airlines mají jednu z nejlepších ekonomických tříd v Evropě, jsou výborným společníkem na cestách do Ameriky, Afriky či Asie. Rovněž jsou v další prestižní anketě SKYTRAX nejlepšími aerolinkami Evropy šestkrát po sobě. Turkish Airlines zahájily svou cestu v roce 1933 s 5 letadly. Dnes se jejich sbírka rozšířila na 344 letadel. Pohodlí, nejen během dlouhých letů, se snaží vyšperkovat detaily od komfortních balíčků až po extra služby, jako hotel či prohlídka města zdarma.

Letadlo Turkish Airlines

Na 10. příčce se nachází japonské aerolinky ANA (All Nippon Airways).

ANA (All Nippon Airways)

V TOP 20 jsou pak dále Cathay Pacific Airways, Virgin Atlantic, Japan Air Lines, JetBlue, Finnair, Emirates, Hawaiian, Air France/KLM, Alaska Airlines a British Airways.

Air France

Jak vzniká prestižní žebříček TOP 20 od AirlineRatings.com?

Žebříček každý rok sestavuje web AirlineRatings.com. Hodnotí bezpečnost a služby aerolinek. Hodnotící komise se skládá ze 7 redaktorů s dlouholetými zkušenostmi v průmyslu. Letecké společnosti klasifikují podle 12 kritérií, mezi něž patří například:

 • věk letadel,
 • hodnocení pasažérů,
 • ziskovost,
 • investice,
 • nabídka služeb a produktů,
 • přístup zaměstnanců.

Leť s nejlepšími aerolinkami do TOP destinací

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru