Connect with us
Touristanbul

Asie

Touristanbul: Turkish Airlines na dlouhých přestupech opět nabízí prohlídku Istanbulu ZDARMA

Touristanbul: Turkish Airlines na dlouhých přestupech opět nabízí prohlídku Istanbulu ZDARMA

Hippodrome Square, Blue Mosque či Topkapi Palace. To vše můžeš vidět v Istanbulu, pokud máš na letišti mezi lety minimálně šest hodin času. Turkish Airlines opět spustily bezplatné prohlídky této úžasné metropole – Touristanbul. V nabídce jsou každý den a v závislosti na čase je možné si vybrat až z osmi různých prohlídek města. Prohlídku navíc stačí rezervovat hned po příletu na letišti.

Reklama

Kdy mám nárok na prohlídku Istanbulu zdarma?

Pokud letíš s Turkish Airlines a máš přestup v Istanbulu v rozpětí 6 až 24 hodin, můžeš využít bezplatnou službu Touristanbul.

Turkish Airlines pořádají denně 8 prohlídek města Istanbul v těchto časových intervalech:

 • První prohlídka – Sightseeing tour 8:30 – 11:30,
 • Druhá prohlídka – Balat tour v čase 8:00 – 12:00,
 • Třetí prohlídka – Half day tour v čase 8:30 – 15:00,
 • Čtvrtá prohlídka – Full day tour v čase 8:30 – 18:00,
 • Pátá prohlídka – Afternoon tour v čase 12:00 – 18:00,
 • Šestá prohlídka – Evening tour v čase 16:00 – 21:30,
 • Sedmá prohlídka – Boshporus tour v čase 18:30 – 23:00,
 • Osmá prohlídka – Shopping tour v čase 18:30 – 23:00.
Touristanbul

Jak se na Touristanbul objednat?

Touristanbul stačí objednat po přistání v Istanbulu, a to buď na hotelovém pultu v mezinárodním příletovém terminálu letiště Istanbul, nebo v kanceláři Touristanbul Desk Office. Důležité: Na prohlídku města je třeba přijít alespoň 30 minut před jejím začátkem.

Istanbul

Co stihneš v Istanbulu

„Během prohlídky máte možnost vidět ty nejdůležitější historické památky města, které je domovem největší civilizace světa,“ píše se v programu Touristanbul. Do roku 324 Byzantion, od roku 324 – 1930 Konstantinopol či křižovatka Evropy a Asie svým návštěvníkům nabízí mnohé. Jestli chceš vědět víc o tom, proč je Istanbul tak oblíbený a co všechno můžeš během jeho návštěvy stihnout, podívej se na náš článek: 10 důvodů, proč je Istanbul víc než jen cestovatelská povinnost

Panoramatický výhled na Istanbul.

S Touristanbulem můžeš navštívit nejvýznamější historická místa Istanbulu a vychutnat si autentickou tureckou kuchyni. Ve městě, které nikdy nespí, nabízí Touristanbul nezapomenutelný zážitek. Neváhej a využij ho!

Akční letenky Turkish Airlines

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4/5 - (8 votes)
1 Comment
Nahoru