Connect with us

Cestopisy

Letíš s Turkish Airlines? Takto získáš hotel nebo výlet do města zdarma

Asi nikdo nemá rád dlouhé přestupy, no ne? Nekonečné čekání v letištní hale, marné hledání bezplatné Wi-Fi a nucené zabíjení času. Všechno je to ještě o to horší, pokud letíš v noci a do odletu ti zůstává mnoho hodin. Jak to celé vyřešit? Stačí si při rezervaci letenky dopředu promyslet pár věcí a ze své dovolené vytěžíš maximum.

Reklama

Ukážeme ti, jak to udělat v případě Turkish Airlines (aerolinek, které létají do nejvíce destinací na světě). Možná jsi to nevěděl, ale pokud máš v Istanbulu dlouhý přestup a hrozí ti, že budeš muset strávit noc na letišti, máš nárok na hotel zdarma, transfer i snídani. Je ale potřeba splnit určitě podmínky.

Podmínky získání hotelu zdarma

V první řadě musíš mít navazující lety na jedné letence. To znamená, že pokud letíš například do Asie, tak obě destinace, Istanbul i např. Bangkok, musíš mít v jedné rezervaci dohromady. Pokud bys například letět s jinou leteckou společností do Istanbulu a až odtud do Bangoku s Turkishem, nárok na hotel zdarma nemáš.

Mezi lety nesmí být dřívější odlet do cílové destinace a musí se dodržet minimální délka přestupu. V ekonomické třídě je minimální délka přestupu více než 10 hodin, v business třídě potřebuješ pro hotel zdarma jen 7. Toto je zapotřebí si při rezervaci letenky dobře zkontrolovat. Je potřeba si ověřit, jestli opravdu neexistuje dřívější letecké spojení do cílové destinace v čase tvého přestupu. Levnější letenky totiž mohou mít dlouhý přestup, ale během toho dlouhého přestupu existuje i jiné letecké spojení s Turkish Airlines, kterým bys mohl letět. V takovém případě hotel zdarma nezískáš.

A to je všechno!

Pokud splníš tyto podmínky, získáš transfer do hotelu a zpět, ubytování ve 4* nebo 5* hotelu, snídani k tomu nebo můžeš využít výlet do Istanbulu (víc informací níže v článku.) Naše zkušenost? My jsme do Istanbulu přiletěli v 00:30 místního času a let do Los Angeles jsme měli až v 13:50 stejného dne (podívej se na naši recenzi ekonomické třídy). Proto jsme hotel i snídani uvítali. Všechno nabralo ještě větší rozměr, když jsme zjistili, že nám dali 5* hotel, což se může klidně stát i tobě.

Jak vyřídit hotel zdarma při přestupu

Jak na to? Po příchodu do haly pro mezinárodní přílety hledej Hotel Desk, který najdeš hned vedle kavárny Starbuck. Tam se u okénka můžeš nahlásit.

Takto vypadal náš pokoj v Istanbulu:

Neletíš v noci? Prohlédni si Istanbul

Další bezva věcí, o které mnozí nevědí je to, že istanbulské letiště nabízí při delším přestupu i bezplatnou prohlídku města. Hippodrome Square nebo Topkapi Palace. To všechno můžeš vidět v Istanbulu, pokud máš na letišti Ataturk Airport mezi lety minimálně 6 hodiny času.

Po příchodu do haly pro mezinárodní přílety vyhledej výše zmíněný Hotel Desk. Stačí se nahlásit u okénka a vybrat si jednu z pěti denních prohlídek.

Co stihneš v Istanbulu

„Během prohlídky máte možnost vidět ty nejdůležitější historické památky města, které je domovem největší civilizace světa,“ píše se v programu touristanbul. Do roku 324 Byzantion, od roku 324 – 1930 Konstantinopol neboli křižovatka Evropy a Asie svým návštěvníkům nabízí mnohé. Jestli chceš vědět víc o tom, proč je Istanbul ta oblíbený a co všechno můžeš během jeho návštěvy stihnout, podívej se na náš článek: 10 důvodů, proč je Istanbul víc než jen cestovatelská povinnost

Zdroj ilustračních fotografií: Shutterstock, Dreamstime, Unsplash.com
1 Comment
Nahoru