Connect with us

Cestopisy

Letíš s Turkish Airlines? Takto získáš hotel nebo výlet do města zdarma (AKTUÁLNĚ NEDOSTUPNÉ)

Letíš s Turkish Airlines? Takto získáš hotel nebo výlet do města zdarma (AKTUÁLNĚ NEDOSTUPNÉ)

AKTUALIZACE: Letecká společnost Turskish Airlines dočasně pozastavila možnost využít hotel zdarma v případě, že tě v Istalbulu čeká dlouhý přestup. O obnovení služby budeme opět infromovat.

Reklama

Asi nikdo nemá rád dlouhé přestupy, no ne? Nekonečné čekání v letištní hale, marné hledání bezplatné Wi-Fi a nucené zabíjení času. Všechno je to ještě o to horší, pokud letíš v noci a do odletu ti zůstává mnoho hodin. Jak to celé vyřešit? Stačí si při rezervaci letenky dopředu promyslet pár věcí a ze své dovolené vytěžíš maximum.

Ukážeme ti, jak to udělat v případě letecké společnosti Turkish Airlines (aerolinek, které létají do nejvíce destinací na světě). Možná jsi to nevěděl, ale pokud máš v Istanbulu dlouhý přestup a hrozí ti, že budeš muset strávit noc na letišti, máš nárok na hotel zdarma, transfer i snídani. Je ale potřeba splnit určitě podmínky.

Podmínky získání hotelu zdarma

V první řadě musíš mít navazující lety na jedné letence. To znamená, že pokud letíš například do Asie, tak obě destinace, Istanbul i např. Bangkok, musíš mít v jedné rezervaci dohromady. Pokud bys například letět s jinou leteckou společností do Istanbulu a až odtud do Bangoku s Turkishem, nárok na hotel zdarma nemáš.

Mezi lety nesmí být dřívější odlet do cílové destinace a musí se dodržet minimální délka přestupu. V ekonomické třídě je minimální délka přestupu více než 10 hodin, v business třídě potřebuješ pro hotel zdarma jen 7. Toto je zapotřebí si při rezervaci letenky dobře zkontrolovat. Je potřeba si ověřit, jestli opravdu neexistuje dřívější letecké spojení do cílové destinace v čase tvého přestupu. Levnější letenky totiž mohou mít dlouhý přestup, ale během toho dlouhého přestupu existuje i jiné letecké spojení s Turkish Airlines, kterým bys mohl letět. V takovém případě hotel zdarma nezískáš.

A to je všechno!

Pokud splníš tyto podmínky, získáš transfer do hotelu a zpět, ubytování ve 4* nebo 5* hotelu, snídani k tomu nebo můžeš využít výlet do Istanbulu (víc informací níže v článku.) Naše zkušenost? My jsme do Istanbulu přiletěli v 00:30 místního času a let do Los Angeles jsme měli až v 13:50 stejného dne (podívej se na naši recenzi ekonomické třídy). Proto jsme hotel i snídani uvítali. Všechno nabralo ještě větší rozměr, když jsme zjistili, že nám dali 5* hotel, což se může klidně stát i tobě.

Jak vyřídit hotel zdarma při přestupu

Jak na to? Po příchodu do haly pro mezinárodní přílety hledej Hotel Desk, který najdeš hned vedle kavárny Starbuck. Tam se u okénka můžeš nahlásit.

Takto vypadal náš pokoj v Istanbulu:

Neletíš v noci? Prohlédni si Istanbul

Další bezva věcí, o které mnozí nevědí je to, že istanbulské letiště nabízí při delším přestupu i bezplatnou prohlídku města. Hippodrome Square nebo Topkapi Palace. To všechno můžeš vidět v Istanbulu, pokud máš na letišti Ataturk Airport mezi lety minimálně 6 hodiny času.

Po příchodu do haly pro mezinárodní přílety vyhledej výše zmíněný Hotel Desk. Stačí se nahlásit u okénka a vybrat si jednu z pěti denních prohlídek.

Co stihneš v Istanbulu

„Během prohlídky máte možnost vidět ty nejdůležitější historické památky města, které je domovem největší civilizace světa,“ píše se v programu touristanbul. Do roku 324 Byzantion, od roku 324 – 1930 Konstantinopol neboli křižovatka Evropy a Asie svým návštěvníkům nabízí mnohé. Jestli chceš vědět víc o tom, proč je Istanbul ta oblíbený a co všechno můžeš během jeho návštěvy stihnout, podívej se na náš článek: 10 důvodů, proč je Istanbul víc než jen cestovatelská povinnost

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID https://t.co/0gf3poHFiO #koronavirus6 hodinami dozadu
Revolut karta – zapomeňte na směnárny či banky a ušetřete (doručení zdarma) https://t.co/rXIVEdu2Os7 hodinami dozadu
SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána https://t.co/bwHeuV5fsy #novinky9 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni19 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Z Německa od parádních 10 990 Kč https://t.co/TZHtvafKYS11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 9 790 Kč https://t.co/o8Iins6NDe12 hodinami dozadu
Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus12 hodinami dozadu
Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai https://t.co/6l6w2widY513 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #novinky13 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #letenky13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru