Connect with us
Neapol - Itálie

Koronavirus

Neapol začíná testovat na COVID-19 všechny přilétající turisty

Neapol začíná testovat na COVID-19 všechny přilétající turisty

Poté, co se jihoitalský region Kampánie stal prvním italským regionem, který nařizuje nošení roušek na veřejnosti, přichází další novinka – test na COVID-19 pro všechny zahraniční turisty. Nové nařízení vzniklo na rychlo a regionální vláda ho vydala v pondělí 28. září. Píše se v něm, že testy jsou povinné pro všechny zahraniční cestující přilétající na mezinárodní neapolské letiště Capodichino. Informují o tom italská média.

Reklama

Neapolští úředníci prohlásili, že příchozí turisté musí podstoupit klasické molekulární (PCR) nebo antigenové testy.

Italská metropole tak reaguje na přírůstky nových případů dovezených ze zahraničí. Je třeba začít s velmi přísnými kontrolami těch, kteří přicházejí ze zahraničí. Zejména ze zemí, kde se zaznamenává výrazný nárůst pozitivních případů, uvedl krajský guvernér Vincenzo De Luca. Nové pravidlo o testování na letišti platí minimálně do 4. října. Testy by měly být bezplatné, resp. neapolské autority nikde nezmiňují cenu testu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru