Connect with us
Lufthansa

Koronavirus

Merkelová nedovolí, aby Lufthansa prišla o lukrativní letištní sloty

Merkelová nedovolí, aby Lufthansa prišla o lukrativní letištní sloty

Německo nedovolí, aby Evropská komise (EK) připravila aerolinky Lufthansa o lukrativní vzletové a přistávací sloty na letištích Frankfurt a Mnichov. Prohlásila to německá kancléřka Angela Merkelová. Letecká společnost včera získala miliardovou finanční injekci. Informuje o tom agentura Reuters.

Reklama

Merkelová se postavila za aerolinky Lufthansa, se kterými vláda jednala o půjčce v objemu 9 miliard eur. Úvěr včera německá vláda schválila a schválila ho již i Evropská komise. Výměnou za půjčku má Německo získat 20% podíl v aeroliniích.

„Bude to těžký boj. Nedovolíme, aby se to stalo,“ řekla Merkelová na margo vyjednávání o tom, které vzletové a přistávací časy na letištích má Lufthansa pustit, aby pro ni vládní podpora nebyla hrozbou pro konkurenci.

Proti půjčce pro Lufthansu se již ohradil Ryanair který napadl státní podporu pro Air France-KLM a plánuje tak činit v několika evropských zemích. „Lufthansa je závislá nad státní podpoře. Vždy, když nastane krize, prvním reflexem Lufthansy je vložit ruku do kapsy německé vlády. Děje se tak i přesto, že většina ostatních leteckých společností EU může přežít pouze z vlastních zdrojů,“ míní generální ředitel Ryanairu O’Leary.

„Je důležité zachovat stejné podmínky v období po koronavirové krizi na jednotném trhu ve prospěch všech evropských spotřebitelů a společností,“ píše v prohlášení Evropská komise.

Zdroj: Deník N, Reuters.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru