Connect with us
Mauricius

Cestopisy

6 věcí, které musíte zažít na Mauriciu

6 věcí, které musíte zažít na Mauriciu

Milovaná Afrika! Dnes vám ji přiblížíme prostřednictvím ostrova Mauricius. Těšit se můžete na krásné pláže, slunce nad hlavou a drink v ruce. Kromě těchto klasických odpočinkových aktivit máme i pár dalších nápadů, díky kterým si tuto krajinu zamilujete až po uši. Podle spisovatele Marka Twaina je nebe kopií Mauriciu. Přesvědčovat vás o tom nebudeme, protože věříme, že po přečtení tohoto článku si ho zamilujete sami od sebe. Jednu věc ale ještě dodat musíme, a to akční letenky z Prahy od parádních 11 990 Kč.

1. Zázraky na počkání, a jaké!

Sedět v jemném vánku a popíjet místní lahodnou kávu nebo ostřejší rum, to nejsou jediné důvody, proč byste měli horskou vesničku Chamarel navštívit. Obyvatelé (kterých je tu pouhých 700) jsou právem pyšní na přírodní jev, který nazývají Sedmibarevná země. Po zhlédnutí na duny různých pastelových barev, které jsou důsledkem vulkanické aktivity, se připravte, že váš foťák bude mít co dělat, aby všechnu tu krásu ustál. Proč jsou tak tajemné? V první řadě kvůli jejich jedinečnému vzhledu, ale i proto, že dokáží odolat tropickým bouřkám a to, aniž by erodovaly. V okolí najdete i vodopád, který je mezi turisty velmi oblíbený.

Chamarel je zároveň západní branou do Národního parku Black River Gorges, který se nachází ve většině turistických itinerářů.

2. Jeden z Pánů ostrovů

Už jste někdy viděli ještěrku dlouhou 30 cm, která je schopná na vás vylézt a sníst vám svačinu? Možná ji potkáte při návštěvě oblíbeného ekoturistického ostrova Île aux Aigrettes, který se nachází v blízkosti hlavního ostrova (nedaleko od Pointe d’Esny a Blue Bay). Tato přírodní rezervace uchovává zbytky velmi vzácných pobřežních lesů a poskytuje tak útočiště pro celou řadu endemických a ohrožených druhů volně žijících živočichů, mezi které se řadí například růžový holub, ohromná želva Aldabra, divoké orchideje a další. Návštěvy jsou možné jen jako součást prohlídky s průvodcem, takže asi nemusíme vysvětlovat, jak ohromný význam zdejší fauna i flóra mají.

3. Adrenalin s BBQ omáčkou

Máte rádi adrenalin v žilách a stejně tak si vychutnáte vynikající jídlo? Tyto dvě věci můžete spojit na ostrůvku Ile aux Cerfs v rámci jednoho výletního balíčku, který se prodává pod názvem Budget Day Package. Ten obsahuje všechno, co od dovolené u moře můžete očekávat, vzrušující plavbu, oběd ve stylu BBQ a odpočinek při pohledu na azurové laguny a bílý písek. Jízda na rychlostním člunu vás dostane k vodopádům Grand River South East. Říkáte si, že tohle je nic? Tak vám prozradíme, že tento balíček obsahuje i parasailing, tubing, podmořskou procházku nebo jízdu na (samozřejmě vodním) banánu. Už teď je nejvyšší čas trénovat svoje hlasivky…a možná taky svůj žaludek.

Abychom nezapomněli, bude to i estetický zážitek, protože obyvatelé Mauriciu mají Ile aux Cerfs za jeden ze svých přírodním pokladů.

4. Špinavý šarm

Návštěvou centrálního tržiště v Port Louis (hlavního města) získáte o něco autentičtější obraz o životě v této zemi. Vůně léčivých bylinek, smlouvající dialogy nejen místních, ale i turistů, místní řemesla… Nezapomeňte si koupit magnet na lednici a najíst se v některém ze street food stánků. Tržnice je v provozu již od viktoriánského období a je tedy jistým dědictvím z dob britské nadvlády.

5. Antistresový ostrov Rodrigues

Tak trochu izolovaně od Mauriciu si svým vlastním tempem žije sopečný ostrov Rodrigues. Ten je obklopený všudypřítomnou tyrkysovou lagunou, je to takový malý horský klenot, o kterém se často mluví jako o Mauriciu před 25 lety. Krásné místo s pískem broskvové barvy a klidným tempem života. Dokonce i kuchyni tu mají vlastní, zcela odlišnou od té na Mauriciu. Tam se jídlo obvykle připravuje s použitím indického koření a čerstvých lokálních surovin se silným vlivem čínské, francouzské i africké kuchyně. Chutě na ostrově Rodrigues jsou úplně jiné, méně kořeněné, za to s čerstvým ovocem a fazolemi.

6. Čarodějnice z jihu

Při návštěvě Le Souffleur na nedotknutém jižním pobřeží potkáte například čarodějnici Gric Gris (přírodně vytvořenou sochu, které se přezdívá čarodějnice) nebo jeden z nejkrásnějších přírodních mostů na světě. Jsou to sochy vytvořené samotným mořem. Mauricius vám tak připomene, že příroda není jen silná, ale mnohdy má i větší umělecké nadání než samotný člověk.

Podmínky vstupu na Mauricius a návrat do ČR

Mauricius 1. října výrazně zjednodušil podmínky vstupu pro očkované turisty. V rámci nových pravidel již není vyžadována karanténa v hotelovém resortu. Před vstupem se prokážete potvrzením o očkování a negativním PCR testem, ne starším 72 hodin. Dále musíte mít pojištění a vyplnit potřebné formuláře. Po příletu vás čeká dvojité testování, ovšem po ostrově se můžete volně pohybovat již po obdržení negativního výsledku prvního testu.

Pro neočkované platí mimo jiné i nadále 14denní karanténa.

Podmínky, které je nutné splnit při návratu ze zahraničí zpět do Česka, stanovuje cestovatelský semafor.

Mauricius

Akční letenky na Mauricius

Nejvýhodněji se na Mauricius aktuálně dostanete s letenkami z Prahy od Austrian Airlines. Letíte s jedním přestupem ve Vídni v termínech od února do začátku dubna. V ceně je i 23kg zavazadlo. Pamatujte ale, že jde o limitovanou nabídku. Cena se může kdykoliv zvýšit, tak rezervujte co nejrychleji.

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected]ky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp2 dny dozadu
Do Vídně raz dva. RegioJet spustí přímé vlakové spojení na vídeňské letiště https://t.co/k8fK9v4xar2 dny dozadu
10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy dobrý nápad i v zimě https://t.co/IkV7lgGMm62 dny dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Ammán a Aqaba z Vídně od 1 389 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 690 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC2 dny dozadu
Bali s 5* EVA Air od 18 990 Kč: TOP servis a velké zavazadlo https://t.co/I5NPe9Ljg02 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ2 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ #letenky2 dny dozadu
Vyraz na Kanáry ještě letos! Slunná Fuerteventura z Vídně od 1 936 Kč https://t.co/So83B53OMt2 dny dozadu
POBYT DNE: Pobyt v Nízkých Tatrách se snídaní + vstup do wellness od 2 790 Kč https://t.co/39XNFNTf8i3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru