Connect with us
Mauricius

Afrika

Chcete zažít ráj na zemi? Objevte Mauricius. Máme TOP letenky, ubytování a tipy na výlety

Chcete zažít ráj na zemi? Objevte Mauricius. Máme TOP letenky, ubytování a tipy na výlety

Podle Marka Twaina byl nejprve Mauricius a pak vzniklo nebe jako jeho kopie. Když se podíváte na fotografie tohoto krásného ostrova, uvěříte mu. Když vystoupíte z letadla, upoutají vás sopečné hory, které lemují celý ostrovní stát. Bílé pláže, jemný písek, luxusní hotely a až pohlednicový obraz se mění ve skutečnost. Mauricius vám svými dokonalými plážemi vyrazí dech. Vysoká biodiverzita ostrova navíc přiláká nejen milovníky přírody. Můžete si zaplavat s delfíny, projít se deštným pralesem, pozorovat exotická zvířata nebo navštívit jeden z mála ekologických zábavních parků na světě. Máme pro vás výhodné letenky, tipy na ubytování a inspiraci na výlety, které z vaší dovolené udělají nezapomenutelný zážitek.

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy redakce na letenky na Mauricius

 • Odkud? Na Mauricius se z našich končin můžete pohodlně dostat z Prahy nebo Vídně.
 • S kým? Přímé letecké spojení mezi Prahou a ostrovem neexistuje. Cenově nejvýhodnější jsou nejčastěji letenky s Kenya Airways či Austrian Airlines (z Vídně létají přímo). V nabídce ovšem najdete i špičkové aerolinky Emirates.
 • Kdy? Mauricius, ležící u afrického pobřeží, je atraktivní turistickou destinací po celý rok. Nejlepší doba pro dovolenou je zde mezi listopadem a březnem, kdy probíhá hlavní sezóna. Ostrov má dvě roční období. V listopadu začíná teplé a vlhké léto s teplotami kolem 30 ºC, trvá až do května. Od června do října je zde suché, tedy zimní období. Teploty se pohybují kolem 23-25 °C. Co se týče teploty vody, v létě stoupá na 29 ºC a v zimě klesá na 23 ºC. Mauricius je charakteristický tropickými bouřkami, které se vyskytují většinou od ledna do března.
 • Co je v ceně? Zpáteční let, všechny poplatky a příruční, případně i odbavené zavazadlo (v závislosti na letecké společnosti).

Akční letenky na Mauricius

Ubytování na Mauriciu: doporučujeme apartmán nebo 4* hotel

Mauricius nabízí širokou škálu ubytování, ať už sem cestujete jako jednotlivec, s partnerem nebo jako rodina. Najdete tady jak cenově dostupné, tak luxusní hotely a vily. Průměrná cena 3hvězdičkového hotelu na ostrově je zhruba 2 800 Kč. Průměrná cena 4hvězdičkového hotelu na Mauriciu je 5 900 Kč a v případě 5hvězdičkového hotelu se pohybujeme kolem ceny 12 110 Kč.

Zkontrolujte ceny a rezervujte si hotel prostřednictvím Pelikána. Tipy na ubytování naleznete v této praktické mapě:

Co je třeba ke vstupu na Mauricius?

 • Mauricius již 1. července 2022 zrušil všechna vstupní opatření týkající se pandemie koronaviru.
 • Je nutný platný cestovní pas. Musí platit nejméně 6 měsíců po návratu.
 • Cestování na Mauricius je bezvízové po dobu celkem tří měsíců během posledních šesti měsíců.

Co dělat, vidět a zažít na Mauriciu?

1. Zázraky na počkání existují

Sedět v jemném vánku a popíjet místní lahodnou kávu nebo ostřejší rum. To nejsou jediné důvody, proč byste měli horskou vesničku Chamarel navštívit. Obyvatelé (kterých je tu pouhých 700) jsou právem pyšní na přírodní jev, který nazývají Sedmibarevná země. Po pohledu na duny nejrůznějšách pastelových barev, jež jsou důsledkem vulkanické aktivity, se připravte, že váš foťák bude mít co dělat, aby všechnu tu krásu ustál. Proč jsou tak tajemné? V první řadě kvůli jejich jedinečnému vzhledu, ale také proto, že dokáží odolat tropickým bouřkám, aniž by erodovaly. V okolí najdete i vodopád. Ten je mezi turisty velmi oblíbený.

Chamarel je zároveň západní branou do Národního parku Black River Gorges, který se nachází ve většině turistických itinerářů.

2. Jeden z Pánů ostrovů

Už jste někdy viděli ještěrku dlouhou 30 cm, která je schopná na vás vylézt a sníst vám svačinu? Možná ji potkáte při návštěvě oblíbeného ekoturistického ostrova Île aux Aigrettes. Nachází se v blízkosti hlavního ostrova (nedaleko od Pointe d’Esny a Blue Bay). Tato přírodní rezervace uchovává zbytky velmi vzácných pobřežních lesů a poskytuje tak útočiště pro celou řadu endemických a ohrožených druhů volně žijících živočichů. Řadí se mezi ně například růžový holub, ohromná želva Aldabra, divoké orchideje a další. Návštěvy jsou možné jen jako součást prohlídky s průvodcem, takže asi nemusíme vysvětlovat, jak ohromný význam zdejší fauna i flóra mají.

3. Adrenalin s BBQ omáčkou

Máte rádi adrenalin v žilách a stejně tak si vychutnáte vynikající jídlo? Tyto dvě věci můžete spojit na ostrůvku Ile aux Cerfs v rámci jednoho výletního balíčku, který se prodává pod názvem Budget Day Package. Obsahuje vše, co od dovolené u moře můžete očekávat – vzrušující plavbu, oběd ve stylu BBQ a odpočinek při pohledu na azurové laguny a bílý písek. Jízda na rychlostním člunu vás dostane k vodopádům Grand River South East. Říkáte si, že tohle je nic? Tak vám prozradíme, že balíček obsahuje i parasailing, tubing, podmořskou procházku nebo jízdu na (samozřejmě vodním) banánu. Už teď je nejvyšší čas trénovat svoje hlasivky…a možná taky svůj žaludek.

4. Špinavý šarm

Návštěvou centrálního tržiště v Port Louis (v hlavním městě) získáte o něco autentičtější obraz o životě v této zemi. Vůně léčivých bylinek, smlouvající dialogy nejen místních, ale i turistů, místní řemesla… Nezapomeňte si koupit magnet na lednici a najíst se v některém ze street food stánků. Tržnice je v provozu již od viktoriánského období a je tedy jistým dědictvím z dob britské nadvlády.

5. Antistresový ostrov Rodrigues

Tak trochu izolovaně od Mauriciu si svým vlastním tempem žije sopečný ostrov Rodrigues. Ten je obklopený všudypřítomnou tyrkysovou lagunou a je takovým malým horským klenotem, o kterém se často mluví jako o Mauriciu před 25 lety. Krásné místo s pískem broskvové barvy a klidným tempem života. Dokonce i kuchyni tu mají vlastní, zcela odlišnou od té na Mauriciu. Tam se jídlo obvykle připravuje s použitím indického koření a čerstvých lokálních surovin se silným vlivem čínské, francouzské a africké kuchyně. Chutě na ostrově Rodrigues jsou úplně jiné, méně kořeněné, za to s čerstvým ovocem a fazolemi.

6. Čarodějnice z jihu

Při návštěvě Le Souffleur na nedotknutém jižním pobřeží potkáte například čarodějnici Gris Gris (přírodně vytvořenou sochu, které se přezdívá čarodějnice) nebo jeden z nejkrásnějších přírodních mostů na světě. Sochy jsou vytvořeny samotným mořem. Mauricius vám tak připomene, že příroda není jen silná, ale mnohdy má také větší umělecké nadání než samotný člověk.

Počasí na Mauriciu

Mauricius má dvě roční období. V listopadu začíná teplé a vlhké léto s teplotami kolem 30 °C, které trvá až do května. Od června do října je suché, tedy zimní období. Teploty se pak pohybují kolem 23-25 °C. Co se táče teploty vody, v létě stoupá na 29 °C a v zimě klesá na 23 °C. Mauricius je charakteristický tropickými bouřkami, které se vyskytují většinou od ledna do března.

Doprava na Mauriciu

Auto

Nejlepším dopravním prostředkem po ostrově je automobil. Je však třeba mít na paměti, že se zde jezdí vlevo. Pronájem auta stojí obvykle v přepočtu kolem 700 až 850 Kč na den, jen ceny benzínu jsou o něco vyšší než u nás. Ostrov je ale malý a na jednu nádrž se dá ujet hodně kilometrů. Půjčení skútru se vyhněte, protože není levnější než malé auto a časté přeháňky by mohly znepříjemnit jízdu.

Autobus

Nejlevnější možností dopravy je samozřejmě veřejná autobusová doprava. Jízdenky se pohybují v rozmezí 12-40 MUR (cca 6-20 Kč) v závislosti na cílové destinaci a kupují se přímo v autobuse. Autobusová síť pokrývá téměř všechna místa na ostrově. Je třeba upozornit, že se jedná o velmi pomalý způsob dopravy a doporučujeme jej využívat jen výjimečně, a to spíše pro kratší přesuny. Neexistují zde žádné pevné jízdní řády. Autobusy jezdí přibližně od 5:00 či 6:00 do zhruba 18:00 hodin, pak se frekvence autobusů rychle snižuje. Některé linky později nejezdí vůbec. Autobus často ani nezastaví, řidič pouze zatroubí, a pokud na něj nemávnete, aby zastavil, pokračuje v cestě. Na některých místech zastávky nenajdete, uvidíte pouze nápis BUS STOP. Často je ovšem možné nastoupit i mimo zastávku, pokud na řidiče mávnete. Jízdní řády a trasy linek najdete na adrese nta.govmu.org.

Mauricius

3 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Do třetice zde máme ještě jeden zajímavý tip a v podstatě novinku. Představ si, že si u nás koupíš akční letenku, která tě vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale tvou radost nakonec zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná ti tato nepříjemná událost nepřekazí žádné plány, ale ruku na srdce, stejně by tě určitě potěšila nějaká útěcha. Co řekneš například na kompenzaci v hodnotě 5 000 Kč? Není to překlep. Není to žádné spekulantství. Žádná finanční fata morgána. Jedná se o novinku, kterou máš na dosah ruky díky čerstvé spolupráci Pelikan.cz se společností Koala.

Pojištění proti zpoždění letadla

Všechny tři typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máte své tipy na Mauricius? Tady jsou

Pokud máte pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, neváhejte nám napsat zprávu nebo ještě lépe přidat něco užitečného k našemu článku v komentářích níže. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.7/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru