Connect with us
Mauricius

Afrika

Mauricius nabízí očkování zdarma pro majitele dlouhodobých víz

Mauricius nabízí očkování zdarma pro majitele dlouhodobých víz

Ostrovní stát Mauricius oznámil, že rozšiřuje svůj očkovací program COVID-19 pro dlouhodobé mezinárodní návštěvníky starší 18 let.

Reklama

Bude to dobrá zpráva pro ty, kteří například na ostrově žijí již delší dobu a pracují odtud na dálku. Mauricius zatím neposkytuje standardní turistická víza, ale rozhodl se pro obnovitelná prémiová cestovní víza, která nabízí mezinárodním návštěvníkům na dobu 12 měsíců. Všichni, kteří získají dlouhodobá víza dostanou zároveň bezplatné očkování na koronavirus.

Každý rok navštíví Mauricius přibližně 1,5 milionu lidí, což je více než populace na ostrově. Země je silně závislá na cestovním ruchu, přičemž v tomto sektoru je zaměstnáno přibližně 20 % pracovní síly. „Rozšířený očkovací program je součástí národní kampaně zaměřené na udržení bezpečnosti ostrova Mauricius COVID a na umožnění úplného opětovného otevření mezinárodních hranic po dosažení kolektivní imunity, uvádí mauricijský úřad pro podporu cestovního ruchu.

Jak získat dlouhodobá víza na Mauricius?

Zájemci potřebují důkaz, že plánují zůstat na Mauriciu déle, musí mít dostatečné cestovní a zdravotní pojištění alespoň na začátek pobytu. Jejich zaměstnání by mělo být mimo zemi. Povinné je dodat také detaily o ubytování nebo cíl návštěvy.

Po příjezdu platí povinná 14denní karanténa. Nutný je i negativní test, který není starší 7 dní před odjezdem. Další test musí turisté podstoupit po příjezdu na Mauricius a následně po 14 dnech na ostrově, píše Lonely Planet.

Mauricius je vzdálený tropický ostrov, který se nachází více než 1 000 km od východního pobřeží Madagaskaru. Je známý svými plážemi a luxusními letovisky, ale nabízí také pěší turistiku v zalesněném hornatém vnitrozemí i potápění či šnorchlování na světové úrovni. Návštěvníci si mohou vychutnat výlety lodí na malé ostrůvky, výlety do botanických zahrad a domů koloniálních plantáží. Je to skvělá destinace pro nadšence divoké přírody. Dál od letovisek najdete různé kultury a tiché rybářské vesnice.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru