Connect with us

Letenky

MANILA z Mnichova za skvělých 10 990 Kč

O tom, že Manila je skvělou destinací snad ani nemůže být pochyb. O to lákavější pro tvoji dovolenou ale je, až ti prozradíme, že zpáteční letenku z Mnichova nyní pořídíš za super cenu 10 990 Kč.

Reklama

Lety operuje letecká společnost Kuwait Airways:

Mnichov – Manila – Mnichov

REZERVUJ ZA 10 990 Kč

termíny: září 2018 – únor 2019

PROČ JE MANILA SKVĚLÁ DESTINACE

Manilu mnozí podceňují. Přesvědčte se však, že si svoji šanci zaslouží. Pokud jí ji dáte, nakloní si vás na svoji stranu a nakonec si ji zamilujete. Je zajímavým mixem skromnosti a přepychu, vzpomínek a vizí, chutí, obrazů i hudby.

Abyste s ní „splynuli“, musíte nejdřív pochopit její minulost. Do dávných časů vás zavedou staré manilské pevnosti. Španělskou Fort Santiago, nebo Intramuros, jejíž název doslova znamená uvnitř hradeb. Intramuros je srdcem Manily a právě zde bylo během španělské kolonizace hlavní město založeno. Najdete tu jak ruiny, tak zachovalé architektonické skvosty.

Tím opravdovým skvostem je i kostel Quiapo, který stojí na místě původního kostela, který byl zničen požárem. V chrámě Quiapo se nachází socha v nadživotní velikost vytesaná do ebenového dřeva, Black Nazarete.

Vaši pozornost si ale určitě zaslouží i trhy před chrámem, na kterých manilské ženy prodávají elixíry, bylinky a amulety proti temným silám. O krok dál najdete prodejce falzifikátů všeho druhu.

Jestli vás už unesl tento rušný proud města, můžete pokračovat do čínské čtvrtě. Jedná se o nejstarší „chinatown“ na světě a jmenuje se Binondo.

Dalším zajímavým místem je Rizal Park. Rozléhá se na 60 ha a překypuje ornamentálními zahradami, rybníčky, najdete tu rozsáhlé travnaté i lesnaté plochy, chodníčky váš zavedou k různým památkám filipínských hrdinů.

Manila Bay je skvělé místo, pokud se chcete jen tak vyvalovat u vody, odpočívat při západu slunce, povozit se například na ruském kole nebo se projít po promenádě. Jestli vám vyhládlo, vyzkoušejte večeři po manilsky, zároveň však po svém. Pokud si na přímořském tržišti vyberete pochoutky, například ze široké nabídky darů moře, v nedalekých restauracích vám je bez problému připraví, chutně podle vás.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru