Connect with us
Loď Viking Sun

Cestopisy

Takto to vypadá, když se strávíte 245 dní plavbou kolem světa

59 zemí, 6 kontinentů, 245 dní, 1 epická plavba. Dámy a pánové, držte si klobouky, protože 31. srpna 2019 se chystá nejvelkolepější plavba lodí poslední doby. Co k ní potřebujete?  Osm měsíců dovolené, pořádný balík peněz a samozřejmě chuť zažít něco, co jste doposud nezažili. Přijde vám to neuvěřitelné? Pojďte se s námi podívat, co všechno na vás čeká, pokud se rozhodnete nastoupit na loď společnosti Viking Cruises.

Reklama

Viking Sun v Šanghaji

Nejdelší a největší plavby na světě

„Už více než 20 let nabízíme hostům zajímavé ceny a s potěšením vám nyní představujeme nejrozsáhlejší trasu v naší historii,“ uvedl novinku Torstein Hagen, předseda Vikind Cruises. „Nabízím hostům jedinečnou příležitost jednou cestou prozkoumat desítky nejkrásnějších destinací na Zemi, a to za hodnotu, která je v cestovním ruchu bezprecedentní.“

A post shared by Viking (@vikingcruises) on

Jedná se o již třetí cestu kolem světa, kterou společnost Viking Cruises uskuteční. Nikdy předtím však nebyla v takové délce, poslední dvě plavby trvaly tři nebo čtyři měsíce a nezahrnovaly takové množství destinací.

Plavba kolem světa – kompletní itinerář na mapě

Všechno začíná v Londýně, odkud se přes britské ostrovy postupně vydáte do Norska. Na severu chvíli zůstanete, protože se vydáte na bájný Island a tajemné Grónsko. Kam dál? Odsud je to už jen kousek do Kanady. Ze země javorového listu vede plavba dál podél pobřeží Ameriky do Bostonu a New Yorku. A co dál? Potom hurá do Karibiku.

Trasa plavby

Karibik vystřídá Jižní Amerika a tady nějakou dobu pobudete. Prozkoumáte prakticky celé pobřeží Jižní Ameriky od Ria de Janeira až po peruánské Limo. Odsud směřujete dál na Kostariku, do Guatemaly, Mexika a na chvíli se zastavíte i v hvězdném Los Angeles. Potom je čas prozkoumat jižní Pacifik, no a také i sen mnohých, Nový Zéland a Austrálii.

A post shared by Viking (@vikingcruises) on


Když si prohlédnete to nejlepší z Austrálie a Oceánie, následuje objevování Jihovýchodní Asie, kterou již mnozí Češi znají jako vlastní boty. Navštívit ale Bali, Malajsii, Filipíny, Hongkong, Vietnam, Thajsko, Singapur a následně Srí Lanku, Indii a Omán jednou cestou, to už je něco pro opravdové fajnšmekry. Do Londýna se nakonec vracíte před Jordánsko, Maltu, Sardínii, Španělsko a Portugalsko. Zatočila se vám z toho trochu hlava? Nebojte, vždyť na celou tuto plavbu máte skoro ¾ roku.

A post shared by Viking (@vikingcruises) on

Plovoucí luxus se šéfkuchaři na palubě

Skvělé destinace, to není to jediné, na co se můžete těšit. Skvělý zážitek totiž nabídne i samotná výletní loď nesoucí jméno Viking Sun. Během několika měsíců se stane vašim domovem luxusní plavidlo, které je schopno pojmout až 930 hostů v 465 luxusních kajutách. I když 245 dnů je poměrně dlouhá doba, nemusíte se bát, že vás jídlo na palubě omrzí. Každý den si můžete vybrat z nabídky osmi restaurací, jídel z celého světa a samozřejmostí je i 24/7 donáška přímo do vaší kajuty.

Luxusní prostory lodi

Zadarmo to nebude

Jak jsme už vzpomenuli v úvodu, zadarmo to opravdu nebude. Cena začíná na $92 990 za osobu. Pokud ale rezervaci učiníte už před koncem roku 2018, dostanete dohromady $6 000 v tzv. kreditech, které můžete využít na lázeňské služby a další. (To už není tak špatný deal, no ne?)

A post shared by Viking (@vikingcruises) on

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování na Island! Test musí nově předložit i očkovaní a cestující s imunitou https://t.co/K5HIGsISo4 #koronavirus2 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky8 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky8 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP10 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru