Connect with us
Malta jaro tipy

Cestopisy

6 důvodů, proč je na jaře Malta ideální destinací

6 důvodů, proč je na jaře Malta ideální destinací

Malta je nejmenším státem v Evropské unii, ale přesto nabízí množství aktivit jako málokterý ostrov ve Středozemí. Jestli už toužíš po sluníčku, teplotách kolem 24 °C a nechceš čekat na léto, tak je Malta nejlepší volbou. Můžeš objevovat bohatou historii, která zde dýchá ze všech koutů, podniknout krásné treky podél útesů nad hladinou moře nebo se vydat na jednu z místních cyklotras a objevovat ostrov ze sedla kola. Navíc se jedná o ideální destinaci dovolené pro rodiny s dětmi. Ať se rozhodneš pro cokoliv, máme pro tebe několik důvodů, proč své návštěvy Malty nebudeš litovat.

Reklama

Počasí na jaře je ideální pro poznávání ostrova

Během léta panují na ostrově poměrně vysoké teploty a země je vyprahlá, pokud tedy přemýšlíš nad poznáváním ostrova, je ideálním obdobím jaro. Čeká na tebe převážně slunečné počasí. Přeháňky se vyskytují jen ojediněle a nikdy netrvají dlouho.

Jarní Malta

Historie, kam se podíváš

Na maltských ostrovech najdeš řadu kulturních památek, které jsou součástí světového dědictví UNESCO. Na tento seznam bylo v roce 1980 zapsáno i hlavní město Valletta, které je perlou celého ostrova. Je charakteristické zejména mohutným opevněním připomínajícím, že město bylo postaveno jako pevnost. Navštiv zde například místní paláce, kostely, fontány či muzea a určitě nevynechej Upper Barrakka Gardens s výhledem na přístav. Odpoledne doporučujeme zakončit u dobré kávy ve vyhlášené kavárně Caffe Cordina s přátelskou atmosférou a výhledem na historické náměstí.   

Mgarr Harbour Malta

Druhým významným městem ostrova je Mdina, která byla až do 16. století městem hlavním. Narozdíl od Valletty zde panuje o poznání klidnější atmosféra, v ulicích nejezdí takřka žádná vozidla, jelikož až na výjimky platí všude zákaz vjezdu motorových vozidel, a během jarních měsíců je zde i skromný počet turistů. Tiché město, jak se Mdině přezdívá, je plné barokních budov, kostelů, paláců a z hradeb nabízí parádní výhled na široké okolí.

Mdina Malta

Vychutnej si klidnou atmosféru v pohádkových vesničkách

Jednou takovou je Marsaxlokk. Malá rybářská vesnička, která stále odolává moderní době a očaruje tě neskonale přátelskou atmosférou. Pravděpodobně nejvíce tě zde zaujmou desítky malých a barevných lodí, které mají na přídi namalované tzv. Horovy oči. Ty rybáře chrání na moři před vším zlým. Rybolov je i dnes totiž hlavní obživou místních obyvatel a tak pokud máš rád ryby, vyzkoušej jednu ze specialit v místní restauraci.

Marsaloxs Malta

Krásná příroda, útesy i jeskyně

Maltské souostroví má co nabídnout také milovníkům přírody.

  • Pokud tě lákají krásy a zajímavosti přírody, tak se určitě vydej na výlet k útesům Dingli. Hradba z bílých skal se vzpíná kolmo z moře do výšky 253 metrů a je nejvyšším bodem celého státu. Při cestě sem tě čekají úchvatné výhledy na Středozemní moře, ostrov Filfla, zajímavá malá políčka klesající strmě dolů a dechberoucí západ slunce.
  • Neodmyslitelným místem při návštěvě Malty je Blue Grotto, respektive modrá jeskyně. Skalní útesy zde tvoří komplex sedmi jeskyní s dominantním obloukem padajícím do moře. V ranních hodinách tu lom slunečních paprsků vytváří pestrou hru barev a stínů.    
ťesy Dingli

Vesnička Pepka námořníka pro rodiny s dětmi

V roce 1980 se dočkal Pepek námořník filmového zpracování a filmové kulisy vesničky Pepka námořníka vznikly právě na Maltě poblíž městečka Mellieha. Vesnice je dnes zpřístupněna veřejnosti v podobě muzea a zábavného parku. Zaujmou zde převážně pestré barevné domy a filmové artefakty. Vesnička je koncipována pro děti i pro dospělé.

Vesnice Pepka Námořníka Malta

  • Ostrov Gozo leží jen několik málo kilometrů od ostrova Malty a pohodlně se na něj dostaneš trajektem z přístavu Cirkewwa. Gozo je zeleným ostrovem plným zajímavostí. Najdeš tu pláž s červeně cihlovým pískem, krásný panoramatický výhled z Cittadelly či svatyni Panny Marie Ta‘ Pinu. Právě tady prý mluvila zdejší obyvatelka s Pannou Marií.
  • Comino je pro změnu malý ostrůvek o rozloze 3 km². Najdeš zde ovšem tu nejkrásnější lagunu široko daleko, a pokud se rozhodneš pro koupání, budeš nadšený. V zátoce lze spatřit i želvy, tak nezapomeň šnorchl a brýle. Koncem jara je moře již dostatečně prohřáté a stále tu nejsou davy turistů jako během hlavní sezóny.
Gozo Malta

Zpáteční letenky na Maltu

Podmínky vstupu na Maltu a návratu zpět do ČR

Malta zrušila všechna vstupní omezení související s koronavirem již v červenci 2022. Opět tam tak cestujeme bez omezení, stejně jako do Česka.

Malta

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru