Connect with us
Maledivy

Asie

Maledivy otevřou příští rok až 22 nových hotelových resortů

Maledivy otevřou příští rok až 22 nových hotelových resortů

Maledivy jsou souostrovím uprostřed Indického oceánu, které je domovem stovek korálových útesů. Jsou proto ideálním exotickým útěkem v případě, že si potřebuješ odpočinout nebo jednoduše vychutnat trochu času pro sebe. Ne náhodou jsou Maledivy označovány za jednu z nejoblíbenějších destinací na světě a od příštího roku se stanou ještě lukrativnější právě díky plánovanému otevření nových 22 hotelových resortů.

Reklama

Během slavnostního zahájení globálního summitu UNWTO o turismu, který se konal v Cross Roads a byl propojen s 50. výročím turismu na Maledivách, viceprezident Malediv Faisal Naseem ve svém projevu uvedl, že cestovní ruch je jednoznačně nejvýznamnějším sektorem hospodářství a také hlavním zdrojem příjmů. Proto je důležité budovat nové projekty, díky nimž by se Maledivy staly turisticky ještě přitažlivějšími.

Maledivy

„Za poslední tři roky bylo otevřeno 33 resortů, 343 penzionů a 2 domy pro hosty. Kapacita lůžek se tak zvýšila na 14 000,“ uvedl Faisal Naseem.

Maledivy

V souvislosti s otevřením nových resortů viceprezident Faisal uvedl, že v současnosti je ve výstavbě 107 resortů a 22 z nich se otevře již v příštím roce. Tím by se současná kapacita ubytování zvýšila o 5 000 míst. Kromě toho své brány otevře také 45 penzionů, čímž se kapacita zvýší o dalších 820 míst. Podle nejnovějších statistik je v současnosti na Maledivách v provozu 166 resortů, 12 hotelů, 762 penzionů, 147 safari vil a dvě zařízení pro domácí pobyty. Od zavedení turismu na Maledivách v roce 1972 jsou Maledivy v popředí globálního rozvoje cestovního ruchu.

Akční letenky na Maledivy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru