Connect with us
Maledivy

Asie

50 let v ráji: Maledivy slaví 5 dekád turismu. Takto vypadá první hotel

50 let v ráji: Maledivy slaví 5 dekád turismu. Takto vypadá první hotel

Maledivy jsou exotickým rájem, který před pandemií navštívilo ročně asi 1,7 milionu turistů. Dnes je obtížné věřit tomu, že se sem před 50 lety nedalo ještě ani letět. Kdy Maledivy přivítaly první návštěvníky a jak vypadal první otevřený hotel?

Reklama

Čísla opět stoupají, v roce 2021 se po přestávce v cestování počet návštěvníků vyšplhal na 1,3 milionu. Letos to vypadá na ještě vyšší číslo, Maledivy totiž patří mezi nejvyhledávanější destinace vůbec. Turisty sem láká průzračný oceán, nádherný podmořský život i unikátní resorty, které nikde jinde nenajdeš. No uznej, vilka přímo na hladině či koupel ve vaně s výhledem na zapadající slunce, tomu se těžko říká ne.

Slevnými letenkami si Maledivy užiješ o to snáz!

Ve vesmíru jsme byli dříve, než létali na Maledivy

Věděl/a jsi, že člověk byl ve vesmíru dříve, než přistálo první letadlo na Maledivách? Letiště v hlavním městě Malé otevřeli 12. dubna 1966. Přesně tentýž den o 5 let dříve uskutečnil Gagarin svůj let do vesmíru. Dokonce i první „procházka ve vesmíru“ se udála dříve. Kosmonaut Leonov se v roce 1965 stal prvním člověkem, který v otevřeném vesmíru strávil 12 minut. Maledivy byly totiž až do roku 1966 dosažitelné pouze lodí, přestože Československé aerolinie už v této době létaly do New Yorku či Havany a dokonce i do Jakarty.

První návštěvníci a první hotel na Maledivách

První turisté se letecky vydali na Maledivy v roce 1970. Díky zájmu o destinaci vznikl 3. října 1972 první hotel. Byl jím hotel Kurumba Maldives, který funguje dodnes. Je stále velmi oblíbený.

Kurumba Maldives

Bazén v 5* hotelu Kurumba na Maledivách

Kurumba Maldives
Posezení v 5* hotelu Kurumba na Maledivách

Druhý otevřený hotel je stále stejným lákadlem

Krátce po hotelu Kurumba Maledivy otevřely druhý hotel Bandos Maledives, který je dnes stejně oblíbený. Nedávno prošel rekonstrukcí. Do konce 70. let již na Maledivách fungovalo 17 hotelů.

Bandos Maldives

Maledivy - Bandos Maldives
Maledivy - Bandos Maldives****

Bandos Maldives
Bandos Maldives

Hydroplány usnadnily cestu do resortů

S příchodem prvních hydroplánů v letech 1998 2001 se dalo cestovat i na vzdálenější atoly, korálové ostrovy, které tvoří Maledivy společně s dalšími ostrovy. Výstavba hotelů na Maledivách pokračuje i nadále. Například v roce 2016 zde otevřelo 11 nových hotelů, o rok později 15 nových hotelů a v letech 2018 – 2021 již téměř 50 nových hotelů, a to i navzdory pandemii koronaviru.

Maledivy
Zdroj: Shutterstock/icemanphotos

Na Maledivách vznikají i udržitelné luxusní resorty

Výstavba na Maledivách jde ruku v ruce s ekologickými a udržitelnými trendy. Příkladem je nový luxusní hotel Patina Maldives na Fari Islands. Všechna zařízení v hotelu jsou poháněna solární energií, místní kuchyně je plně zero waste a mořský recyklační program zajišťuje nulový plastový odpad.

Patina Maldives, Fari Island

Patina Maldives, Fari Island
Patina Maldives, Fari Island

Patina Maldives, Fari Island
Patina Maldives, Fari Island

Akční letenky na Maledivy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru