Connect with us

Koronavirus

Lufthansa Group očekává velké škrty leteckých kapacit. Austrian Airlines ruší lety

Lufthansa Group očekává velké škrty leteckých kapacit. Austrian Airlines ruší lety

Lufthansa Group musela přehodnotit své původní odhady. Aktuálně očekávají snížení leteckých kapacit až do 50 procent a zvažují úplné odstavení flotily Airbusu A380. Šíření koronaviru, známého i jako COVID-19, přinutilo leteckou společnost Austrian Airlines podniknout další kroky. Škrty ve službách ovlivnily v březnu 20 procent všech letů v celé evropské síti přepravce. AKTUALIZOVÁNO: Austrian Airlines dočasně ruší všechny své lety. (více v článku)

Reklama

Letecká doprava v Rakousku se „téměř zastaví“, vyhlásila spolková kancelář Sebastian Kurz. Vyzvala Rakušany v zahraničí, aby se neodkladně vydali na cestu domů nebo kontaktovali ministerstvo zahraničních věcí, aby je dopravilo do vlasti.

Lufthansa Group počítá s velkými škrty v plánech

Lufthansa Group v současnosti zkoumá (z vyhlášení 6. března), do jaké míry může vyřadit celou flotilu Airbus A380, která představuje 14 letadel, z provozu ve Frankfurtu a Mnichově.

Dočasné uzemnění flotily a snížení kapacit zvažují z důvodu rostoucích obav z koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku. Společnost Lufthansa Group zaznamenala velké propady v rezervacích, a proto se připravuje na škrty až do 50 procent svých kapacit v následujících týdnech. Všechny změny se budou odvíjet od dalšího vývoje situace.

Autor fotografie: Tupungato

Austrian Airlines pokračuje v rušení letů

AKTUALIZOVÁNO: Austrian Airlines se rozhodly dočasně pozastavit všechny lety od 18. března. Poslední let ze Chicaga přistane v ranních hodinách ve Vídni 19. března. Zatím budou tato opatření platit do 28. března. Cestující, kteří mají zakoupenou letenku v tomto období, budou obslouženi jinou leteckou společností, pokud je to možné.

Pokud se ocitnete v destinaci a váš zpáteční let je zrušen, doporučujeme kontaktovat Ministerstvo zahraničních věcí.

Pasažéři s lety naplánovanými na nejbližších 48 hodin a zrušenými lety budou automaticky přebookováni. Austrian Airlines žádá své klienty, aby si status svého letu zkontrolovali na webu společnosti austrian.com. Pokud cestující poskytli své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, nebo pokud jsou členy programu Miles & More, budou o změnách automaticky upozorněni. Lety, které jsou naplánovány o více než 48 hodin (počínajíc 16. březnem), budou přebookovány přímo střediskem služeb Austrian Airlines Service Center.

Austrian Airlines zároveň vyslovily prosbu, aby zákazníci, jejichž lety se neměly uskutečnit v nejbližších dnech, nevolali na zákaznickou linku.

Společnost nabízí pasažérům rebookování letů na základě „dobré vůle“. Letenky s odletem před 30. dubnem 2020, zakoupené před 12. březnem 2020, budou pozastaveny s možností využít je do 1. června 2020. V případě potřeby si cestující dokonce může pozměnit destinaci. Pasažéři s letenkami zakoupenými před 16. březnem 2020 s naplánovaným odletem po 18. březnu 2020 budou přepraveni jinou leteckou společností z Lufthansa Group, nebo jim budou vráceny peníze.

Aerolinie nedávno oznámily snížení služeb v Itálii až o 40 procent na březen a duben, spolu se změnami týkajícími se Teheránu a Číny. Důvodem byl rapidní růst případů nákazy koronaviru v posledních měsících v těchto destinacích. Austrian Airlines chce podle tiskové zprávy zrušit ještě více letů v období od 8. do 28. března. Navíc, dvanáct letadel společnosti na krátké a střední vzdálenosti zůstává na zemi.

„Reagujeme na aktuální vývoj situace s virem COVID-19. Je bolestivé, ale bohužel potřebné, abychom v březnu snížili letový pořádek o cca 20 procent,“ řekl Andreas Otto, CCO společnosti Austrian Airlines, v tiskové zprávě.

Zdroj informací: simpleflying.com, aerotime.aero
Zdroj a autor úvodní fotografie: shutterstock.com, Goran Vrhovac

Hana Kuchárová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru