Connect with us

Koronavirus

LOT ruší všechny lety nejméně do 11. dubna

LOT ruší všechny lety nejméně do 11. dubna

Situace s COVID-19 a její dopad na odvětví cestovního ruchu bude zásadním testem pro celý letecký průmysl, píše se v tiskové zprávě polské letecké společnosti LOT. „Společně čelíme bezprecedentním výzvám. Důvěra více než 10 milionů cestujících nám dává jistotu, že když výzvy pominou, dostaneme se z toho silnější a budeme pokračovat v našem růstu.“

Reklama

Lety zrušeny nejméně do 11. dubna

Polská vláda prodlužuje pozastavení leteckých služeb do 11. dubna 2020 (včetně) z důvodu rozšíření koronaviru SARS-CoV-2 v Polsku a na celém světě, a proto byly všechny plánované lety LOT Polish Airlines od 29. března do 11. dubna 2020 zrušeny.

Změna letenky? Postupujte takto

Pokud jste měli cestovat v době od 15. března 2020 a vaše letenky byly zrušeny, máte vícero možností. Můžete odložit svou cestu na později bez dalších doplatků – LOT zmiňuje konkrétní termíny, kdy můžete letenku uplatnit (29. 3. – 19.4. ; 20.4. – 31. 5. a 17. 10. – 13. 12. 2020), třída rezervace by měla zůstat stejná jako u původní letenky.

Můžete také letenku vyměnit za poukázku, jejíž hodnotu můžete později použít na nákup jiné letenky přes LOT, nebo si můžete vyžádat plnou náhradu ceny letenek.

Pokud máte zakoupené letenky do Číny nebo USA a měli jste letět v březnu, případně v dubnu, můžete letenky bezplatně přebookovat do května (New York, Toronto, Chicago, Los Angeles, Miami), resp. června 2020 (Peking). Stejně tak máte nárok na výměnu za poukázku nebo plnou náhradu ceny – tedy refund letenky na váš účet.

Doporučujeme také:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru