Connect with us

Evropa

Oblíbené evropské destinace se společností LOT od 1 890 Kč

Oblíbené evropské destinace se společností LOT od 1 890 Kč

Už nějakou dobu můžeme na obloze opět s radostí sledovat bílé stopy, které za sebou nechávají letadla. K celé této nebeské show přispívá postupnou obnovou letů po Evropě i společnost LOT. Ta začala nejprve s obnovou vitrostátních letů, ovšem nyní nabízí i parádní mezinárodní spojení. V aktuální nabídce letenek najdeš ty nejoblíbenější evropské destinace jako Paříž, Barcelonu, Varšavu, Amsterdam, Kodaň, Dubrovník a další od 1 890 Kč.

Reklama

Odlétat budeš z Prahy a pokud tvojí cílovou destinací nebude Varšava, čeká tě 1 přestup právě zde. Do Varšavy je jinak možné odlétat kromě Prahy i z Ostravy. Co se rozpětí termínů týká, nemusíš mít strach. Téměř všechny letenky pokrývají období od října 2020 až do června 2021.

Akční letenky společnosti LOT

Proč letecká společnost LOT?

Polské aerolinky LOT nejsou ve svém oboru žádnými nováčky. Minulý rok slavily 90. narozeniny, a i když se jich situace týkající se koronaviru dotkla podobně jako ostaních leteckých společností, aktuálně už opět obnovují své pravidelné linky.

Společnost s jedním z nejmodernějších leteckých parků vůbec dbá zejména v současné době na zajištění bezpečnosti cestujících i posádky. Na letištích i na palubě letadla jsou dodržována přísná pravidla odvíjející se od stanovených #FlySafeFlyLOT procesů.

#FlySafeFlyLOT pravidla:

 • Minimalizace přímého kontaktu, v rámci čehož je upřednostněn online check-in.
 • Vstup do terminálu je povolen pouze osobám s platnou vstupenkou, letenkou či potvrzenou rezervací.
 • Před vstupem do terminálu je cestujícím měřena teplota.
 • Jak v prostorách letiště, tak na palubě letadla je povinné mít nasazenou roušku.
 • V rámci celého letiště je k dispozici dezinfekce.
 • Dodržování minimálního odstupu po celou dobu – od vstupu do budovy letiště až po odchod z něj.
 • Během letu jsou cestujícím k dispozici antibakteriální ubrousky a gely.
 • V letadle není možné platit v hotovosti.
 • Všechna letadla jsou vybavena HEPA filtry a jsou pravidelně dezinfikována.

Vstup do jednotlivých destinací

Do všech cílových destinací se obecně dostaneš s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Podmínky vstupu do jednotlivých zemí odvíjející se od situace koronaviru se mohou měnit.

Varšava a Gdaňsk

Na cestu do Polska ti bude stačit platný občanský průkaz nebo pas.

Co se týká aktuální situace, občané Evropské unie mohou vstoupit do Polska bez omezení. Po návratu zpět do České republiky není vyžadován test ani karanténa.

Brusel

Protože je Belgie členem Evropské unie, tak na vstup do Bruselu ti obecně stačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

V souvislosti s koronavirem zústává Česko v zelené zóně a vstup i následný návrat zpět do České republiky je bez omezení.

Od 1. srpna je nutné vyplnit formulář Public Health Passenger Locator Form.

Kodaň

I pro vstup do Dánska ti bude stačit platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Do Kodaňě je v současné době možné podnikat i turistické cesty, jedinou nutností je prokázat, že v zemi strávíš minimálně 6 nocí. Při návratu do Česka není nutné nastoupit karanténu nebo předkládat negativní test na COVID-19.

Stockholm

Jelikož i Švédsko je zemí Evropské unie, pro vstup si připrav platný občanský průkaz nebo pas.

Cestování do Švédska (do Stockholmu) není v současné chvíli nijak omezeno. Stejně tak již není nutné se po návratu zpět do České repuliky prokázat testem nebo podstoupit karanténu.

Paříž a Nice

Do Francie ti bude stačit platný občanský průkaz nebo pas.

V souvislosti s koronavirem je možné cestovat z České republiky do Francie a zpět bez omezení.

Barcelona

Při vstupu do Španělska je nutné předložit občanský průkaz nebo pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít svůj cestovní pas.

Vstup do Barcelony je možný bez omězení, ovšem při návratu zpět do České republiky je třeba se prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19 nebo nastoupit 14denní karanténu.

Před vstupem do Španělska musí všichni cestující vyplnit online formulář dostupný na stránce spth.gob.es.

Amsterdam

Do Amsterdamu, resp. do Nizozemska ti stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Do Nizozemska je možné přicestovat bez nutnosti předložit test nebo absolvovat karanténu, je však vyžadována předchozí rezervace ubytování. Návrat zpět do České republiky je rovněž bez omezení.

Dubrovník

Do Dubrovníku ti bude stejně jako do Chorvatska stačit občanský průkaz nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. U dětí je vyžadován vlastní cestovní pas.

Vstup do Chorvatska a návrat zpět do České republiky je bez omezení.

Levné ubytování s Pelikánem

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30 € (+11 € na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména, když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200 € měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru