Connect with us
Londýn

Cestopisy

Londýn má nový 7metrový Mars. V Hyde parku vyroste panoramatický kopec

Londýn má nový 7metrový Mars. V Hyde parku vyroste panoramatický kopec

Natural History Museum (Přírodopisné muzeum) v Londýně odhalilo obrovskou repliku Marsu, u příležitosti nedávného přistání NASA roveru Preseverance na rudé planetě.

Reklama

Umělecké dílo o průměru 7 metrů visí v muzeu ze stropu v místnosti Hintze Hall. Vytvořil jej anglický umělec Luke Jerry. Rover přistál minulý týden na Marsu po sedmiměsíční cestě ze Země.

Trustees of the Natural History Museum
zdroj:  Trustees of the Natural History Museum

Londýn bude mít také novou dočasnou instalaci. Postavena má být v létě v blízkosti Buckinghamského paláce.

Cílem je přinést novou perspektivu na známý Hyde park a Mramorový oblouk. Název turistické atrakce je Kopec mramorového oblouku. Má být vysoký 25 metrů a má poskytnout nové výhledy na zmíněná místa a jejich okolí.

Marble Arch Hill bude mít jako základ strukturu lešení, která má podporovat překližkové a půdní vrstvy potřebné pro růst vrchní vrstvy trávníku. Instalaci budou navíc dominovat stromy, píše Lonely Planet.

Trustees of the Natural History Museum
zdroj: MVRDV

Návštěvníci budou moci vyjít na vrchol kopce po vybudované cestičce, kde se jim naskytne krásný výhled. Následně sejdou do srdce kopce, které bude prostorem pro výstavy a další akce. Podle designérů má instalace zvětšit Hyde Park a posílit spojení mezi Oxford Street, parkem a Mramorovým obloukem.

„Projekt je skvělou možností dát impuls známé části Londýna,“ řekl Winy Maas ze společnosti připravující projekt Marble Arch Hill. „Je to místo plné protikladů a náš design to zvýrazní…“

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru