Connect with us
Slovensko

Cestopisy

Léto na Slovensku? Zde jsou nejlepší jezera ke koupání

Léto na Slovensku? Zde jsou nejlepší jezera ke koupání

Chystáte se letos v létě potulovat po tom krásném Slovensku? Našli jsme pro vás ta nejoblíbenější jezera, která byste si neměli nechat ujít. Kromě toho přidáváme tipy na výhodné ubytování, aby byla vaše dovolená na Slovensku ještě příjemnější.

Reklama

Počúvadlo

Uprostřed nádherně zelené přírody v okolí Banské Štiavnice najdete jezero Počúvadlo. I když se jeho název může zdát zvláštní, je obklopené nádhernými štiavnickými lesy a najdete zde dokonalý relax uprostřed přírody. V celém širém okolí je Počúvadlo velmi oblíbené, kromě koupání se zde dá plout na lodičce nebo jezdit na vodních kolech. Navíc, pokud máte rádi turistiku, nejvyšší kopec Štiavnických vrchů, Sitno, je co by kamenem dohodil.

Slovensko, koupání

Domaša

Vodní nádrž Domaša je oblíbená nejen mezi rodinami s dětmi, ale i mezi mladými, kteří se sem každé léto vracejí za širokou nabídkou vodních sportů a dobrou stanovačkou. Obklopeni budete krásnou přírodou, až polovinu břehů nádrže pokrývají lesy. Kromě toho je Domaša doslova rájem rybářů – zaplavete si až s 25 druhy sladkovodních ryb a možná najdete i tu zlatou.

Slovensko, koupání

Liptovská Mara

Věděli jste, že na Liptově mají „Liptovské moře“? Liptovská Mara je skutečná královna mezi vodními nádržemi, je totiž největší na celém Slovensku. Určitě jste slyšeli příběh, jak kvůli výstavbě nádrže zatopili 13 vesnic a přesídlili více než 4 tisíce obyvatel. Dnes je vyhledávána zejména kvůli letnímu koupání, loďkám nebo dokonce jízdě na vodním skútru. Z přístavu v Liptovském Trnovci se můžete dokonce vydat na vyhlídkovou plavbu až k bílému kostelíku na druhém břehu nádrže.

Slovensko, koupání

Zemplínska šírava

Jedna z nejoblíbenějších vodních nádrží na letní koupání a relax u vody je i Zemplínské šíravy. Mnozí ji nazývají i Slovenským mořem a počet návštěvníků během hlavní sezóny nám to jen potvrdí. Zaplavte si ve vyhřáté vodě nebo si vyberte ze široké nabídky vodních sportů. Pokud dostanete chuť na výlet po okolí, zamiřte do slavné obce Fekišovce.

Slovensko, koupání

Palcmanská Maša

Přímo uprostřed dechberoucí přírody Slovenského ráje natrefíte na vodní nádrž Palcmanská Maša. Během horkých letních dnů a po dlouhé procházce op Slovenském ráji poslouží jako skvělé osvěžení. Kolem jsou samé lesy, pár chaloupek a kdo touží po trošce romantiky, sedne na loďku a užije si přírodu s jemným žblunkotem vody.

Slovensko, koupání

Článek poskytly domolenky.sk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ10 hodinami dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ11 hodinami dozadu
MEGA EXOTIKA: Leť s aerolinkami Saudia z Vídně s návratem do Mnichova už od 6 990 Kč https://t.co/qKFWCuAes412 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU13 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa13 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u14 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u #letenky14 hodinami dozadu
Benátky koncem léta. Rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy od 962 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj18 hodinami dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sPpx81 dnem dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sxOFA1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru