Connect with us
Slovensko

Cestopisy

Léto na Slovensku? Zde jsou nejlepší jezera ke koupání

Léto na Slovensku? Zde jsou nejlepší jezera ke koupání

Chystáte se letos v létě potulovat po tom krásném Slovensku? Našli jsme pro vás ta nejoblíbenější jezera, která byste si neměli nechat ujít. Kromě toho přidáváme tipy na výhodné ubytování, aby byla vaše dovolená na Slovensku ještě příjemnější.

Reklama

Počúvadlo

Uprostřed nádherně zelené přírody v okolí Banské Štiavnice najdete jezero Počúvadlo. I když se jeho název může zdát zvláštní, je obklopené nádhernými štiavnickými lesy a najdete zde dokonalý relax uprostřed přírody. V celém širém okolí je Počúvadlo velmi oblíbené, kromě koupání se zde dá plout na lodičce nebo jezdit na vodních kolech. Navíc, pokud máte rádi turistiku, nejvyšší kopec Štiavnických vrchů, Sitno, je co by kamenem dohodil.

Slovensko, koupání

Domaša

Vodní nádrž Domaša je oblíbená nejen mezi rodinami s dětmi, ale i mezi mladými, kteří se sem každé léto vracejí za širokou nabídkou vodních sportů a dobrou stanovačkou. Obklopeni budete krásnou přírodou, až polovinu břehů nádrže pokrývají lesy. Kromě toho je Domaša doslova rájem rybářů – zaplavete si až s 25 druhy sladkovodních ryb a možná najdete i tu zlatou.

Slovensko, koupání

Liptovská Mara

Věděli jste, že na Liptově mají „Liptovské moře“? Liptovská Mara je skutečná královna mezi vodními nádržemi, je totiž největší na celém Slovensku. Určitě jste slyšeli příběh, jak kvůli výstavbě nádrže zatopili 13 vesnic a přesídlili více než 4 tisíce obyvatel. Dnes je vyhledávána zejména kvůli letnímu koupání, loďkám nebo dokonce jízdě na vodním skútru. Z přístavu v Liptovském Trnovci se můžete dokonce vydat na vyhlídkovou plavbu až k bílému kostelíku na druhém břehu nádrže.

Slovensko, koupání

Zemplínska šírava

Jedna z nejoblíbenějších vodních nádrží na letní koupání a relax u vody je i Zemplínské šíravy. Mnozí ji nazývají i Slovenským mořem a počet návštěvníků během hlavní sezóny nám to jen potvrdí. Zaplavte si ve vyhřáté vodě nebo si vyberte ze široké nabídky vodních sportů. Pokud dostanete chuť na výlet po okolí, zamiřte do slavné obce Fekišovce.

Slovensko, koupání

Palcmanská Maša

Přímo uprostřed dechberoucí přírody Slovenského ráje natrefíte na vodní nádrž Palcmanská Maša. Během horkých letních dnů a po dlouhé procházce op Slovenském ráji poslouží jako skvělé osvěžení. Kolem jsou samé lesy, pár chaloupek a kdo touží po trošce romantiky, sedne na loďku a užije si přírodu s jemným žblunkotem vody.

Slovensko, koupání

Článek poskytly domolenky.sk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru