Connect with us
Pragusa.one

Novinky

Z Prahy a Dubrovníku do celého světa. Ambiciózní start-up PRAGUSA.ONE startuje v červnu

Z Prahy a Dubrovníku do celého světa. Ambiciózní start-up PRAGUSA.ONE startuje v červnu

New York, Singapur či Jihoafrická republika. Ambiciózní britský start-up PRAGUSA.ONE plánuje začít létat z Prahy a Dubrovníku do celého světa čtyřmi novými letadly Airbus A350-900. Specialitou má být uspořádání sedadel v kabině a rovněž to, že všechna nabídnou zážitek jako z prémiové ekonomické třídy. Vše nasvědčuje tomu, že aerolinie začnou létat již v druhé polovině června 2021, zatím půjčenými letadly. První lety jsou v plánu z Dubrovníku do New Yorku a Los Angeles, letenky však zatím nejsou v prodeji.

Reklama

Britský start-up už požádal o potřebná povolení k provozování letů z Chorvatska. Později tak učiní i v případě pražského letiště. Obě letiště, Praha i Dubrovník, se už podle informací SimpleFlying.com dohodla, že společnosti PRAGUSA.ONE poskytnou potřebné stimuly. Každá ze zmíněných základen by měla přijmout dvě letadla.

Pragusa.one

PRAGUSA.ONE tvrdí, že chtějí vyplnit mezeru na trhu prémiového cestování ze střední Evropy do světa. Zaměřit se chtějí zejména na dálkové lety do USA.

Samotný název společnosti je kombinací slov Praha a Ragusa (historický název pro Dubrovník).

Pragusa.one

Asie, Afrika i Amerika

Z plánovaných základen v Praze a Dubrovníku chce společnost PRAGUSA.ONE provozovat lety do: Spojených států, Číny, Japonska, Malajsie, Singapuru a Jihoafrické republiky. Společnost rovněž navázala kontakt se sítí letišť v těchto destinacích: New York (EWR), Tokio (NRT), Peking (PEK), Los Angeles (LAX), Singapur (SIN), Johannesburg (JNB), Chengdu (CTU) a Kuala Lumpur (KUL).

Společnost již jedná s Airbusem o zadání objednávky na čtyři letadla A350-900 v konfiguraci jedné třídy. Každý stroj bude mít v kabině 251 sedadel. Dodávky těchto letadel A350 se uskuteční v roce 2024.

Společnost PRAGUSA.ONE ovšem neplánuje se spuštěním provozu čekat do dodání letadla A350. Chce začít létat již v červnu 2021 a plánuje k tomuto účelu využít pronajatá letadla s posádkou od osvědčeného evropského poskytovatele letadel. Společnost jedná o pronájmu dvou letadel Airbus A350-900 a dvou letadel A330-330.

Novinka přichází v době, kdy společnost American Airlines nebude provozovat své pravidelné denní lety Philadelphia – Dubrovník, a také v době, kdy společnost Qatar Airways zrušila zahájení linky mezi Dauhá a Dubrovníkem. V Praze byly rovněž zrušeny přímé lety do Šanghaje a Pekingu, když z České republiky odešly společnosti Hainan Airlines a China Eastern Airlines.

Fotografie: PRAGUSA.ONE

Zdroj informací: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3.2/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru