Connect with us
Pragusa.one

Novinky

Z Prahy a Dubrovníku do celého světa. Ambiciózní start-up PRAGUSA.ONE startuje v červnu

Z Prahy a Dubrovníku do celého světa. Ambiciózní start-up PRAGUSA.ONE startuje v červnu

New York, Singapur či Jihoafrická republika. Ambiciózní britský start-up PRAGUSA.ONE plánuje začít létat z Prahy a Dubrovníku do celého světa čtyřmi novými letadly Airbus A350-900. Specialitou má být uspořádání sedadel v kabině a rovněž to, že všechna nabídnou zážitek jako z prémiové ekonomické třídy. Vše nasvědčuje tomu, že aerolinie začnou létat již v druhé polovině června 2021, zatím půjčenými letadly. První lety jsou v plánu z Dubrovníku do New Yorku a Los Angeles, letenky však zatím nejsou v prodeji.

Reklama

Britský start-up už požádal o potřebná povolení k provozování letů z Chorvatska. Později tak učiní i v případě pražského letiště. Obě letiště, Praha i Dubrovník, se už podle informací SimpleFlying.com dohodla, že společnosti PRAGUSA.ONE poskytnou potřebné stimuly. Každá ze zmíněných základen by měla přijmout dvě letadla.

Pragusa.one

PRAGUSA.ONE tvrdí, že chtějí vyplnit mezeru na trhu prémiového cestování ze střední Evropy do světa. Zaměřit se chtějí zejména na dálkové lety do USA.

Samotný název společnosti je kombinací slov Praha a Ragusa (historický název pro Dubrovník).

Pragusa.one

Asie, Afrika i Amerika

Z plánovaných základen v Praze a Dubrovníku chce společnost PRAGUSA.ONE provozovat lety do: Spojených států, Číny, Japonska, Malajsie, Singapuru a Jihoafrické republiky. Společnost rovněž navázala kontakt se sítí letišť v těchto destinacích: New York (EWR), Tokio (NRT), Peking (PEK), Los Angeles (LAX), Singapur (SIN), Johannesburg (JNB), Chengdu (CTU) a Kuala Lumpur (KUL).

Společnost již jedná s Airbusem o zadání objednávky na čtyři letadla A350-900 v konfiguraci jedné třídy. Každý stroj bude mít v kabině 251 sedadel. Dodávky těchto letadel A350 se uskuteční v roce 2024.

Společnost PRAGUSA.ONE ovšem neplánuje se spuštěním provozu čekat do dodání letadla A350. Chce začít létat již v červnu 2021 a plánuje k tomuto účelu využít pronajatá letadla s posádkou od osvědčeného evropského poskytovatele letadel. Společnost jedná o pronájmu dvou letadel Airbus A350-900 a dvou letadel A330-330.

Novinka přichází v době, kdy společnost American Airlines nebude provozovat své pravidelné denní lety Philadelphia – Dubrovník, a také v době, kdy společnost Qatar Airways zrušila zahájení linky mezi Dauhá a Dubrovníkem. V Praze byly rovněž zrušeny přímé lety do Šanghaje a Pekingu, když z České republiky odešly společnosti Hainan Airlines a China Eastern Airlines.

Fotografie: PRAGUSA.ONE

Zdroj informací: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB22 hodinami dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky22 hodinami dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI23 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi24 hodinami dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru