Connect with us
Hala letiště Heathrow

Koronavirus

Letiště London Heathrow je připraveno začít testovat na COVID-19

Letiště London Heathrow je připraveno začít testovat na COVID-19

Laboratorní centrum na testování COVID-19 již brzy otevře i na hlavním londýnském letišti Heathrow. Největší britská letová základna oznámila, že testovací centrum je již dokončené a momentálně čeká na zelenou od vlády. Díky testování by se mohli přilétající cestující z jakéhokoli koutu na světě vyhnout povinné karanténě.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

V současnosti se od kohokoliv, kdo přijíždí do Spojeného království z vysoce rizikové země, vyžaduje, aby po příjezdu absolvoval 14denní karanténu. V Německu například nabízejí na větších letištích test na COVID-19 bezplatně všem přilétajícím cestujícím.

Letiště Heathrow, spolu s několika leteckými společnostmi působícími v Británii, žádají britského premiéra Borise Johnsona, aby Spojené království přidalo do cestovatelských pravidel možnost vyhnout se karanténě absolvováním testu na letišti. Tento postup se již uplatňuje v 30 dalších zemích na celém světě a na polovině nejrušnějších letišť na světě, všímá si SimpleFlying.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru