Connect with us

Amerika

???? Zimní Aljaška z Dublinu nebo Vídně od 14 490 Kč! 23kg zavazadlo v ceně

Všichni dobrodruhové světa, na tuto letenku jste čekali! Objevily se letenky z Dublinu nebo Vídně od parádních 14 490 Kč. Zdá se ti cena vysoká? Mysli na to, že letenky na Aljašku normálně pořídíš za mnohem vyšší sumy. Obě letenky, ať už z Dublinu nebo Vídně, obsahují 23kg odbavené zavazadlo. Dokup si letenku do Dublinu nebo se vydej po zemi do Vídně, vyber si některý z termínů a hurá do aljašské divočiny.

Reklama

Aljaška v zimní sezóně od 14 490 Kč

✅ odlet z Dublinu nebo Vídně

✅ 23kg zavazadlo

✅ říjen – duben 2019

HNED LETÍM

 

Anchorage. Město, ze kterého je to jen kousek do divočiny, se rozkládá mezi Cookovým zálivem a upatím pohoří Chugach Mountains. Místní příroda je jako vystřižená z pohlednice a davy turistů byste tu hledali marně. O tom, že místní příroda si žije vlastním životem, svědčí i to, že tu nezřídka můžete potkam medvěda grizzly, ať už přímo ve městě nebo v jeho okolí, pokud teda zrovna nespí. Achrorage je taky místem, na kterém se každoročně koná množství sportovních soutěží, festivalů a mnoho dalších akcí.

Věděli jste, že průměrný věk lidí žijících na Aljašce je zhruba 30 let? V Anchorage navíc v současnosti žije kolem 300 tisíc obyvatel, což je asi 45 % z celé populace celé Aljašky. Do nejbližšího města, kanadského Vancouveru, je to vzdušnou čarou asi 2 100 km.

Díky Aljašské dálnici (Alaska Highway) můžete do Anchorage autem přijet odkudkoliv ze Severní Ameriky, nebo můžete vyrazit vlakem přes město Fairbanks. Nachází se tu mezinárodní letiště Ted Stevens Anchorage International Airport (už jsme viděli i kratší názvy), které je třetím nejvytíženějším světovým letištěm v rámci nákladní dopravy.

V zimě si tu na své přijdou milovníci zimních sportů, na které tu čekají zasněžené hory, kvalitní systém běžkařských tras a kilometry a kilometry nedotčeného prašanu. Užijete si tu i alpské a severské lyžování, snowboarding, jízdu se psím spřežením, výlety na sněžnicích a mnoho dalšího. V létě je oblast zase rájem pro všechny milovníky rybaření a pěších turistů. To potvrzuje pravidlo, že Anchorage si užijete bez ohledu na roční období.

Víza do USA

Při cestování do USA nejsou nutná víza, stačí mít platný biometrický pas a elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA pocestují na dobu delší 90 dní, letí tam pracovat, studovat nebo na výměnný pobyt. Tzn. všichni ti, kterým ESTA nebyla schválena.

Počasí v Anchorage

V oblasti panuje subarktické podnebí, které je značně ovlivněné blízkostí moře. Teploty jsou tu relativně přijatelné, přes léto se pohybují mezi 13 až 26 °C, v zimě potom klesají na zhruba -1 až -15 °C. Geografická poloha města je také příčinou toho, že v létě tu slunce svítí více než 19 hodin denně, zatím co v zimě vychází jen na 5 hodin.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru