Connect with us
Věž Ázádí

Letenky

Poznejte starověkou Persii! Teherán za 4 890 Kč

Írán, ležící na území starověké Persie, je místem, kde člověk nestačí žasnout nad bohatým kulturním a historickým odkazem. Vydejte se tedy do jeho hlavního města Teherán a objevte kouzlo této země.

Reklama

Ačkoliv první zmínky o Teheránu nejsou nikterak pozitivní, protože zde v desátém století žily silniční lupiči, dnes je město živoucí metropolí. Město rozdělené na dvě části se rozkládá ve dvou čtvrtích, staré jižní a moderní na severu. Hlavní dominantou města je bezesporu Náměstí Azadí s věží, která byla postavena jako pocta Perské říši, a která díky tomu dodnes připomíná tento historický odkaz všem místním obyvatelům i příchozím návštěvníkům. Pokud existuje nějaké místo, které by ovšem každý návštěvník Blízkého východu měl navštívit, jsou to jistě místní bazary a tržiště, které bují životem a ukazují pravý temperament města.

Monumentální věž na náměstí Ázádí

Věž Ázádí se nachází na stejnomenném náměstí

Jelikož je Teherán hlavním městem muslimské země, naleznete zde i bohatě vyzdobené mešity. Patří mezi ně například pro muslimy velmi svatá mešita Hazrat-e Masumeh. Ve spojení s historií země ovšem není na škodu navštívit ani místo, kde máte Íránskou minulost jako na dlani. Jedná se o Národní muzeum Íránu. Zde můžete obdivovat starověké artefakty a předměty, které vás vtáhnout hluboko do dob zapomenutých, kdy Perská říše vládla Blízkému východu a ohrožovala řecké státy.

Zdobená zeď historické stavby Historické stavby v Teheránu jsou pestře zdobeny

Tyrkysová kupole mausolea Kupole Chomejního mauzolea je jeho hlavní pýchou

Pokud pocítíte potřebu oddychnout si od rušného velkoměsta, jistě oceníte horskou vesnici Darband, která je součástí Teheránu na jeho severní hornaté hranici. Místo je oblíbené zejména díky možnostem horské turistiky pro ty, jejímž cílem je hora Tochal, která je oblíbeným rekreačním místem nejen pro místní obyvatele. K hoře vede ovšem i lanovka, a pokud si na výšlap nevěříte, můžete se k ní dostat v pohodlí kabinky.

Vesnice Darband Darband slouží jako ideální ůtočiště před ruchem velkoměsta

Letenky zajišťuje letecká společnost Ukraine International Airlines:

Praha – Teherán – Praha ➡ Letenky za 4890 Kč

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru