Connect with us
Výhled na mrakodrapy Almaty

Letenky

Vydejte se prozkoumávat ohromný Kazachstán již od 7590 Kč

Kazachstán patří mezi největší země světa a svou rozlohou vyrazí dech nejednomu cestovateli. Ať už se jedná o nížiny na západě, pohoří Ural na severu, které přechází v Kazašskou plošinu na severovýchodě, nebo vysoká pohoří s ledovci na jihovýchodě, na první pohled drsná krajina Kazachstánu nabízí krásné scenérie.

Reklama

Výkladní skříň Kazachstánu a hlavní město, Astana

Pokud byste si stoupli zády k městu a rozhlíželi se kolem, neuvidíte nic jiného než nekonečné stepní pláně. V takové chvíli si každý člověk musí nutně uvědomit, jak malý ve srovnání s přírodou opravdu je. To ovšem nemění nic na tom, že se Astana, hlavní město Kazachstánu od roku 1997, snaží proti tomuto jevu bojovat svojí monumentální architekturou. V centru města se návštěvník setká s ohromujícími stavbami, které připomínají budovy z filmů sci-fi. Mezi takové stavby patří například 97 metrů vysoká věž Bayterek, která společně s Prezidentským palácem a dvěma zlatými věžemi dominuje tomuto městu a dodávají mu na jeho důležitosti. Kazachstán se svým hlavním městem může pyšně chlubit.

Panorama města Astana

Panorama města Astana je opravdu působivé

Věž Bayterek uprostřed náměstí

Věž Bayterek je skutečnou dominantou města Astana

Největší město země nabízí pro každého něco

Největším městem v Kazachstánu ovšem není Astana, ale město Almaty. I když se nejedná o hlavní město, je Almaty s přibližně 1,5 milióny obyvatel kulturním a finančním střediskem země. Pokud máte rádi procházky v parky či výlety do okolí, má vám Almaty rozhodně co nabídnout. Z rušného města se krom do parků dá uniknout i lanovkou na nejvyšší bod města Kok-Tobe, na kterém se tyčí i dominanta města, televizní vysílač sahající do výšky 371,5 m. Pokud navštívíte Almaty, rozhodně byste si neměli nechat ujít její architektonické památky, jako například Katedrálu Nanebevzetí, která připomíná pravoslavnou historii země. Díky hornatému charakteru okolí města vám nic nebrání vydat se na horskou túru nebo navštívit blízký lyžařský resort, pokud město navštívíte v zimních měsících.

Almaty s pohořím v pozadí

Město Almaty žije ve stínu velkých hor

Almaty je už na první pohled město zeleně

Letenky zajišťuje letecká společnost Ukraine International Airlines:

Praha – Astana – Praha ➡ Letenky za 7 590 Kč

Praha – Almaty – Praha ➡ Letenky za 7 690 Kč

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru