Connect with us

Asie

Však my je srovnáme! Letenky do Bangkoku od 9 690 Kč

Však my je srovnáme! Letenky do Bangkoku od 9 690 Kč

Rezervovat letenku do Bangkoku není žádná věda, i tak se ale může stát, že zarezervuješ letenku, která není úplně pro tebe. Je to celé o tom, vybrat si takovou letenku, která nejvíc vyhovuje tvým potřebám. Hledáš levnou letenku? Potom se připrav na to, že tě čekají pravděpodobně termíny mimo hlavní sezónu, delší přestupy nebo třeba nižší komfort. Hledáš na druhou stranu maximální komfort? V tom případě si pravděpodobně připlatíš a tak dále. Tak či onak, zajímavých letenek do Bangkoku je v poslední době opravdu hodně, a proto jsme ti připravili jednoduché porovnání, které ti napoví, která je ta pravá pro tebe.

Reklama

China Southern za 9 690 Kč

✈ odlet z Vídně
Komfort na palubě: ⭐ ⭐ ⭐
Přestupy: ⭐ ⭐
Zavazadlo: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Cena: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Termíny: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Perfektní volba v tom případě, že chceš letět co nejlevněji. Z Vídně s China Southern Airlines poletíš za pouhých 9 690 Kč. Let jsme před dvěma týdny sami absolvovali, a i když servis na palubě není nejlepší, jaký jsme kdy zažili, mile nás překvapil. Po cestě tě kromě přestupu v Kantonu čeká technický stop v Urumči. V nedávné době se rozběhla diskuze, jestli jsou v Urumči potřeba víza. Odpověď je taková, že aktuálně víza nepotřebuješ (to platí výhradně pro letenky v kalendáři níže). Termíny jsou i na hlavní sezónu, což je příjemné plus a cena zahrnuje i standardní 23kg zavazadlo.

Vídeň 1 přestup + tech. stop Bangkok 1 přestup + tech. stop Vídeň
Kanton + Urumči Urumči + Kanton
9690

Air China za 9 990 Kč

✈ odlet z Vídně
Komfort na palubě: ⭐ ⭐
Přestupy: ⭐ ⭐ ⭐
Zavazadlo: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Cena: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Termíny: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Za touto letenkou sice musíš opět za hranice, cestu ti ale vynahradí nízká cena. Air China nabízí letenku za 9 990 Kč. I tady čekej standardní servis, který nenadchne, ale rozhodně neurazí. Na výběr jsou termíny na hlavní sezónu a po cestě tě čeká jeden přestup v Pekingu. Oproti China Southern je výhodou více termínů a pouhý jeden přestup, nevýhodou 8 hod. přestup na cestě tam. I tady máš v ceně 23kg zavazadlo.

Vídeň 1 přestup Bangkok 1 přestup Vídeň
Peking Peking
9990

China Eastern od 11 290 Kč

✈ odlet z Prahy
Komfort na palubě: ⭐⭐⭐⭐
Přestupy: ⭐ ⭐ ⭐⭐
Zavazadlo: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐⭐
Cena: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Termíny: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Díky China Eastern Airlines můžeš za super cenu letět i z Prahy. Po cestě tě čeká jen jeden přestup a oproti jiným budeš mít tady větší zavazadlo. Konkrétně celých 46 kg (2×23 kg). Výhodou jsou termíny i přes hlavní sezónu. Za tuto cenu se dá navíc letět i přes Vánoce, takže si je tento rok můžeš dát v exotické variantě. Servis na palubě patří mezi nadprůměr.

Praha 1 přestup Bangkok 1 přestup Praha
Šanghaj Dubaj
11290

Emirates od 11 990 Kč

✈ odlet z Bratislavy/Prahy
Komfort na palubě: ⭐ ⭐⭐⭐⭐
Přestupy: ⭐ ⭐ ⭐⭐⭐
Zavazadlo: ⭐ ⭐ ⭐
Cena: ⭐ ⭐ ⭐
Termíny: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Emirates nikdy nebyla levná letecká společnost a přesně tak je to i dobře. Následující letenky jsou určené pro ty, kteří na svých cestách vyžadují určitou úroveň servisu a služeb. I přes to můžeš letenky nyní pořídit za fajn ceny. Letenky z Bratislavy dokonce už za 11 990 Kč (do Dubaje s flydubai, potom už s Emirates v A380). Emirates nabízejí jeden z nejlepších servisů na světě, na palubě najdeš největší obrazovky a top zábavní systém. I tady najdeš termíny přes hlavní sezónu a jeden kalendář z Prahy dokonce zahrnuje i zastávku v Dubaji. U odletů z Prahy je v ceně 15kg zavazadlo, u Bratislavy až 25 kg.

PRG/BA 1 přestup Bangkok 1 přestup PRG/BA
Dubaj Dubaj
11990

Qatar Airways za 12 990 Kč

✈ odlet z Prahy
Komfort na palubě: ⭐ ⭐⭐⭐⭐
Přestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
Zavazadlo: ⭐ ⭐ ⭐⭐⭐
Cena: ⭐⭐⭐
Termíny: ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Dražší letenka pro ty, kteří chtějí letět s těmi nejlepšími. 5* Qatar Airways jsou pro rok 2019 oficiálně nejlepší leteckou společností na světě podle hodnocen SKYTRAX. To je zárukou špičkového servisu na palubě. U této varianty máš na výběr nespočet termínů, a to i na hlavní sezónu. Po cestě tě čeká krátký přestup kolem 2 hodin a cena letenky zahrnuje i velké 30kg zavazadlo. Příjemný je kromě servisu i odlet z Prahy, takže ušetříš za cestování. Qatar Airways aktuálně tento let nabízí za zvýhodněnou cenu.

Praha 1 přestup Bangkok 1 přestup Praha
Doha Doha
12990

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru