Connect with us
ČSA letadlo

Novinky

Letecký provoz ČSA od konce října převezme Smartwings

Letecký provoz ČSA od konce října převezme Smartwings

Začátek zimního letového řádu se u Českých aerolinek (ČSA) ponese ve znamení novinek. Od 27. října 2024 bude letový provoz ČSA kompletně zajištovat tuzemská letecká společnost Smartwings. Značka ČSA jako taková ale nezanikne. Lety, známé pod označením OK, budou nyní nově označené kódem QS. České aerolinie budou fungovat jako zastřešující společnost skupiny s majoritním podílem ve Smartwings. Za tímto rozhodnutím stojí snaha o vyšší efektivitu provozu.

Reklama

„Je potřeba neustále optimalizovat náklady na provoz společností v rámci skupiny, zjednodušovat procesy a diverzifikovat rizika. Jedná se o kroky, které budou mít na provoz skupiny pozitivní dopad. Pro naše klienty zároveň nabídneme konzistentní, přehlednou a srozumitelnou nabídku produktů a služeb na všech letech, říká předseda představenstva společnosti Smartwings, Jiří Jurán.

Skvělou zprávou je fakt, že pro klienty Českých aerolinií se absolutně nic nemění. Lety do všech destinací budou zachovány. Letenky bude možné zakoupit stejným způsobem jako doposud, a to jak na webových stránkách ČSA, tak i Smartwings, případně prostřednictvím dalších stávajících distribučních kanálů.

Flotila společnosti Smartwings čítá 47 letadel. Značka ČSA ale nezmizí. Dva Airbusy A320 a další čtyři Airbusy A220-300 budou i nadále provozovány v typických barvách ČSA.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Požitkářka na plný úvazek, která miluje horská panoramata stejně jako mořské vlny. Když zrovna necestuje, zkouší nové recepty, experimentuje s přípravou sushi a doma si hýčká dva britské kocoury.

Nahoru