Connect with us

Novinky

Z letadla rovnou za mříže. Muž se pokusil otevřít nouzové dveře během letu

Z letadla rovnou za mříže. Muž se pokusil otevřít nouzové dveře během letu

Ve středu 28. října se muž letící se společností Hawaiian Airlines z Los Angeles do Honolulu pokusil během letu otevřít nouzové dveře letadla. Nepochopitelné chování cestujícího však ihned zastavili členové posádky a policejní důstojník mimo službu. Osobu zadrželi a hned po přistání předali do rukou policistů. Odborníci následně vysvětlili, že otevřít dveře v kabině během letu je téměř nemožné.

Reklama

Jak uvádějí americká média, Airbus A330 vezl 194 cestujících a 11 členů posádky a letadlo nakonec bez problémů přistálo na letišti v Honolulu. Případ je nadále vyšetřován a je velmi pravděpodobné, že cestující za své chování bude postaven před soud.

Dají se nouzové dveře otevřít během letu? Je to téměř nemožné

I vy jste se někdy zamýšleli nad tím, zda a jak je možné otevřít dveře letadla během letu? Následující řádky vám to dostatečně vysvětlí.

Dveře kabiny letadla jsou navrženy tak, aby je během letu nebylo možné otevřít. Na proudových letadlech jsou totiž všechny dveře pod tlakem a obvykle se otevírají dovnitř a potom ven. To znamená, že dveře je třeba nejprve zatáhnout dovnitř, aby se uvolnila západka. Kabina pro cestující v letadle má vyšší vnitřní tlak než vzduch venku a proto je téměř nemožné, aby proti tomuto tlaku někdo dveře otevřel, píše SimpleFlying.

Pokud by i někdo nabral dostatečnou sílu, vytrhl by kliku dávno předtím, než by se otevřely dveře, upozorňují letečtí odborníci. Dveře jsou navíc během celého letu zamčeny. Takže v případě, že se v letadle opět objeví nějaký šílenec, žádný strach – dveře se jen tak otevřít nedají!

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru