Connect with us
Letenka Los Angeles a Las Vegas, multicity

Amerika

Los Angeles a Las Vegas jednou cestou. Z Vídně za 9 790 Kč! Podzimní termíny

Los Angeles a Las Vegas jednou cestou. Z Vídně za 9 790 Kč! Podzimní termíny

Město hříchu, hazardu i lásky. Takové je ve zkratce Las Vegas. Město vybudované uprostřed pouště patří dnes mezi největší americké ikony. Luxusní kasina a hotely na každém rohu, velkolepá představení, zpívající fontána a okolní pustá příroda, která má jistě své charisma. Las Vegas je i takovou americkou výlohou světové architektury – najdete tu repliky nejslavnějších staveb, jako například Eiffelovu věž nebo benátské kanály. Las Vegas je zkrátka město, kterému kýč tak nějak sluší.

Reklama

Tyhle metropole nejsou zrovna nejblíž a letenky nepatří mezi nejlevnější. Ale našli jsme ti jednu multicity letenku. Za 9 790 Kč letíš z Vídně, tam s jedním přestupem (Helsinky) zpátky se dvěma krátkými (Miami, Madrid). A proč ti nabízíme Ameriku, i když je ještě uzavřená? Termíny letenky jsou až na září a říjen 2021. V těchto dvou legendárních městech můžeš strávit například 8 nebo 10 dní, podle toho, které termíny si vybereš.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Iberia, Finnair, America Airlines
 • Kdy? Září – říjen 2021
 • Příklad? Termín 5. – 24. října 2021 (podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo

Akční letenka do Las Vegas

Termín letenka Las Vegas

Las Vegas nebo Los Angeles? Co tak obojí, s Kazmou i s Copperfieldem

Co dělat, vidět a zažít v Los Angeles?

 • Navštiv observatoř Griffith a Park Griffith. Leží na jižním svahu Mount Hollywood, s výhledem na samotný LA a jeho krajinu.
 • Nenech si ujít sbírku umění v The Getty Center. Najdeš tu díla od Renoira, Cézanna, Moneta, Rubensa či Van Gogha.
 • Projdi si Rodeo Drive z filmu Pretty Woman, luxusní nákupní ulice v Beverly Hills.
Los Angeles

Co dělat, vidět a zažít v Las Vegas?

 • I my jsme tam zavítali o našem americkém roadtripu, tady najdeš naše zážitky a zkušenosti!
 • Pokud se tam chystáš, pouvažuj o pořízení Las Vegas Power Passu, umožňujícího vstup do mnohých muzeí, galerií, atrakcí, zoo atd. Stojí kolem 77$, pětidenní je za 156$, ale v ceně máš i přednostní vstup, čili ti odpadne jedna nepříjemná stránka turistiky.
 • Mimo samostatných hotelů jsou tu i jiné atrakce, o nichž možná člověk v první chvíli ani neví. Například pro milovníky adrenalinu je zde tzv. Big Shot, Insanity a X Scream na vrcholu věže Stratosphere Tower. Ve výšce 350 se můžeš svézt na horské dráze nebo se nechat na velkém mechanickém ramenu vysunout do volného prostoru.
 • Dál je tu pak k návštěvě třeba Virtuální PC palác, Dvoukilometrová houpačka, Vulkanická simulace Mirage volcano, tygři se speciálním proskleném výběru uvnitř kasina hotelu MGM Grand a mnoho a mnoho dalších atrakcí.

Cestovní doklady do Las Vegas / Ameriky?

Při cestování do USA již nepotřebuješ vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. Pokud tedy necestuješ na delší dobu, než 90 dní – pak musíš žádat o vízum. Musíš o něj žádat, pokud vám nebyla uznána ESTA.

Kdy do Las Vegas cestovat?

Mezi nejteplejší měsíce patří červen, červenec a srpen, to už se ale bavíme o těch největších vedrech. Snesitelných teplot se dočkáme na jaře a na podzim a prosinec je pak měsícem nejchladnějším. Navíc je dobré počítat se suchým obdobím v březnu, květnu, červnu a listopadu.

Levné ubytování v Las Vegas

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

A krom toho i s portálem Airbnb.com. Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vybereš konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru