Connect with us
Pláž na Kypru, moře

Koronavirus

Kypr bude od pátku 28. 8. po příletu z Vídně vyžadovat negativní test na COVID-19

Kypr bude od pátku 28. 8. po příletu z Vídně vyžadovat negativní test na COVID-19

Kypr přeřadí Rakousko z bezpečnostní kategorie A do kategorie B. Opatření vstoupí v platnost pátek 28. srpna. Pro cestující to znamená, že jako v případě příletů na Kypr z Prahy, bude i z Vídně nutné prokázat se negativním testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Pravidlo platí pro všechny, kteří byli za posledních 14 dní v Rakousku, i když jen tranzitovali pozemní dopravou.

Reklama

Nově je tak před cestou, kromě vyplnění dotazníku tzv. Cyprus Flights Pass, potřeba i test. Kyperská vláda to vyžaduje od všech příchozích turistů ze zemí ve skupině B. Děje se tak za účelem kontroly šíření nákazy. Pelikán informaci přímo ověřil telefonicky s tamními autoritami.

„Laboratorní testy cestujících na Kypr nebudou akceptovány, pokud nebudou obsahovat datum odběru vzorků, pokud nepůjde o molekulární test RT-PCR, pokud na nich nebude jméno testovaného a pokud nebudou obsahovat výsledek testu,” uvádí například MZV.sk. České Ministerstvo zahraničních věcí dodává, že test není možné podstoupit po příletu.

Češi pouze s testem

Česká republika je pro Kypr stejně jako Rakousko aktuálně rizikovou zemí a patří do skupiny B – cestující se musí prokázat výsledky testu.

Kypr – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru