Connect with us
Korean Air

Novinky

Tato známá aerolinka váží své cestující před odletem

Tato známá aerolinka váží své cestující před odletem

Korean Air bude v srpnu a září v rámci bezpečnostního testu vážit cestující a jejich zavazadla.

Reklama

Test, který je v souladu s předpisy ministerstva pro infrastrukturu a dopravu, se uskuteční na vnitrostátních i mezinárodních letech, uvedl deník Korea JoongAng Daily. Cestující se z testu budou moci odhlásit, pokud o tom informují zaměstnance letecké společnosti.

Korean Air
Zdroj: Shutterstock, Lester Balajadia

Vážení bude součástí boardingu

Cestující společnosti Korean Air se před vstupem do letadla budou muset postavit na váhu, a to i se svými příručními zavazadly,“ uvedl pro deník Korea JoongAng Daily představitel společnosti Korean Air. „Anonymně shromážděné údaje se využijí pro účely průzkumu. Neznamená to, že cestující s nadváhou budou muset platit více.“

V případě vnitrostátních letů proběhl test v termínu od 28. srpna do 6. září na mezinárodním letišti Gimpo. Na mezinárodních letech se uskuteční na mezinárodním letišti Inčchon od 8. září do 19. září.

letiště

„Korejské ministerstvo zemědělství, infrastruktury a dopravy (MOLIT) nařídilo všem korejským vlajkovým dopravcům, aby vážili cestující s jejich příručními zavazadly. Cílem je aktualizovat své normy dodržování hmotnosti a vyváženosti letadel,“ potvrdila letecká společnost ve svém prohlášení. „Je to velmi důležité pro bezpečnost letového provozu. Ta je pro společnost Korean Air prioritou číslo jedna.“

Průměrná hmotnost a vyváženost jsou při létání velmi důležité. Podle odborníků z Národního muzea letectví a vesmíru totiž platí, že čím je letadlo lehčí, tím méně práce musí provést a méně paliva spotřebovat. Díky tomu pak může doletět dál.

zavazadlo

Hmotnost hraje roli rovněž při navrhování letadla, což v konečném důsledku ovlivňuje i finanční náklady letecké společnosti.

„Každá ušetřená hmotnost znamená, že se může přepravit více užitečného nákladu (více zavazadel a/nebo cestujících), takže společnost vydělá více peněz,“ dodalo Národní muzeum letectví a vesmíru.

Váhový test není novinkou

Korean Air není jediným dopravcem, který takový test absolvoval. Začátkem letošního roku společnost Air New Zealand také provedla „váhový test“. Podobně jako v případě Korean Air, i tento test byl požadavkem Úřadu pro civilní letectví.

Akční letenky do Jižní Koreje

Zdroj: Travel and Leisure

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru