Connect with us

Asie

Korean Air bude z Prahy nově létat s moderním Boeingem 787-9 Dreamlinerem

Korean Air bude z Prahy nově létat s moderním Boeingem 787-9 Dreamlinerem

Pokud letíte se špičkovými aerolinkami Korean Air od 29. října 2018 s některou z jejich linek do Asie, máme pro vás příjemné překvapení. Je tomu několik dní co tato letecká společnost oficiálně oznámila, že od výše zmíněného data nasadí na lince z Prahy do Soulu moderní Boeing 787-9 Dreamliner, což je prodloužená verze již tak velmi oblíbeného Boeingu 787-8. Letoun je navržen tak, aby pojmul až 269 cestujících, kteří si budou moct vybrat jednu ze tří komfortních tříd, od First class, přes Business class až po Economy class. Zimní letecký plán tak bude sestávat ze tří letů týdně, a to v pondělí, ve středu a v sobotu. Yeong Ho Choe, generální ředitel Korean Air pro region CEE se nechal slyšet, že si Korean Air tímto krokem slibují posilnění pozice na pražském letišti. Praha totiž patří dlouhodobě mezi jedny z nejoblíbenějších evropských destinací cestujících přicházejících ze Soulu.

Reklama

Praha přijala novinku s radostí

Samotný management Letiště Václava Havla zprávu přijal s radostí. Václav Řehoř, předseda představenstva pražského letiště během tiskové konference zmínil, že nasazení Boeingu 787 Dreamlineru přinese cestujícím nejen zvýšený komfort, ale bude také jedním z kroků ke snížení hlukové zátěže místní letecké dopravy. Nasazení moderního letounu na linku z Prahy do Soulu také demonstruje, jak linka od roku 2004, kdy byla poprvé uvedena, postupně nabírala na intenzitě a komfortu.

V čem je vůbec rozdíl?

Výhody oproti starším letounům 777-200ER, které jsou využívány v současné době, poznají cestující na vlastní kůži. Mezi výhody moderního letounu 787 Dreamliner patří například větší palubní okénka, která jsou o celých 78 % větší oproti jiným typům letadel, a vpouštějí tím tak do interiéru více světla. Příjemnou vychytávkou moderního letounu je i nový systém zatmavování skel oken, díky kterému si můžete nastavit propustnost světla přesně tak, jak vám vyhovuje, a to až v pěti různých úrovních. Nespornou výhodou letounu je i materiál, ze kterého je vyroben. Dreamliner je prvním komerčním letounem vyráběným z lehkého uhlíkového kompozitu, díky čemuž klesá i spotřeba paliva (o 20 %) a tím snižuje svoji ekologickou zátěž na životní prostředí. Nově navíc s Dreamlinerem linka pojme o 8,5 % více pasažérů, než tomu bylo doposud.

Stojí Korean Air za to?

Korean Air patří mezi letecké společnosti s jedněmi z nejlepších služeb, které v současném světě letecké dopravy můžete vyzkoušet, a která každoročně se svou flotilou o 175 letadlech přepraví více než 26 milionů cestujících po celém světě. Už v ekonomické třídě čeká cestující prvotřídní servis v podobě vynikajícího jídla, propracovaného zábavního systému, elektrických zásuvek pro každé sedadlo nebo například pozornost v podobě kosmetického balíčku, ve kterém naleznete užitečné pomocníky jako kartáček na zuby nebo skládací pantofle. Na letounech Boeing 787-9 Dreamliner se navíc můžete těšit na modernizovanou ekonomickou třídu, kterou vidíte na fotografiích dole.

Abyste si udělali obrázek o úrovni jídla při letech s Korean Air, stačí se podívat na následující fotografii.

Zdroj fotografií: www.koreanair.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru