Connect with us
KLM Premium Comfort

Letenky

Nová PREMIUM COMFORT CLASS od KLM: Více pohodlí, lepší jídlo i zábava

Nová PREMIUM COMFORT CLASS od KLM: Více pohodlí, lepší jídlo i zábava

Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines zahájila provoz své prémiové ekonomické třídy teprve 31. srpna 2022 letem z Amsterdamu do New Yorku a už sklízí ohlasy. Ve srovnání s ekonomickou třídou poskytuje nová tzv. Premium Comfort třída na dálkových letech mnohem více služeb, prostoru, luxusu, pohodlí a soukromí. To vše za nižší ceny než byznys třída. Premium Comfort Class má vlastní kabinu s novým typem sedadel a pokrok čekej rovněž ve stravování. Zajímá tě víc? Potom čti dál. Sepsali jsme totiž, v čem je nová třída KLM lepší než ekonomická a proč se podle nás rozhodně vyplatí ji vyzkoušet.

Reklama

V současné době můžeš prémiovou ekonomickou třídu vyzkoušet na již zmiňované trase z Amsterdamu do New Yorku. Cílem dopravce je však nasadit do roku 2024 novou Premium Comfort třídu na všechny dálkové lety provozované Boeingem 777 a 787.

Akční letenky KLM

Více pohodlí a lepší sedadla

Když nizozemské aerolinky něco dělají, tak pořádně. Konkrétně za rekonfigurací kabin stojí specialisté z KLM, kteří v případě nové třídy odvedli skutečně skvělou práci. Postarali se o to, aby si každý cestující užil klidné prostředí. Celkový počet sedadel v kabinách, která jsou plně oddělena od ekonomické i byznys třídy, se pohybuje od 21 do 28.

Samotné sezení bylo navrženo společností Collins Aerospace společně se specialisty z KLM. Kromě elegantního designu poskytuje o 17 cm více prostoru na nohy než standardní sedadla v tzv. Economy Class. Zároveň se pyšní 20cm sklonem, nastavitelnou opěrkou nohou pro ještě větší komfort a nechybí ani USB porty a zásuvky pro nabíjení (110V). Třešničkou na dortu je osobní zábavní systém, jež si užiješ na 13palcové obrazovce.

KLM Premium Comfort
KLM Premium Comfort

KLM Premium Comfort

Pro každého z cestujících je na sedadle připraven komfortní balíček, tzv. comfort kit obsahující praktické věci jako kartáček na zuby, masku na spaní či špunty do uší.

KLM Premium Comfort

Větší nabídka jídel a nápojů

Jakmile se uvelebíš v sedadle a zachumláš do připravené deky, posádka ti naservíruje nápoj podle tvého výběru s menší dobrotou. Dalším jídlem bude večeře – vybereš si ze tří chutných jídel, z nichž dvě se podávají teplá. Obvykle je k dispozici masová, rybí a vegetariánská alternativa. K tomu aerolinky servírují ještě salát a pečivo s máslem. Chybí ti dezert? Tak se podrž, protože si budeš moci vychutnat zmrzlinu.

KLM Premium Comfort
KLM Premium Comfort

Hlavní jídlo můžeš spláchnout vybranými víny a likéry, případně kávou nebo čajem. Po celou dobu letu jsou nabízeny teplé a studené nápoje.

KLM Premium Comfort

Kdybyž budeš mezi servírovanými jídly hlad, klidně si to namiř do zadní části letadla, kde najdeš kuchyňku. Posádku se neboj kdykoli požádat o extra občerstvení nebo pití.

V závislosti na délce letu bude podáváno ještě druhé jídlo nebo svačina.

KLM Premium Comfort

Znovupoužitelné materiály

Aerolinky KLM se rovněž zavázaly zahrnout do nové třídy více eco-friendly přístup. Proto jsou cateringové materiály opakovaně použitelné. Příbory, talíře či misky se dají buď opětovně použít, nebo jsou vyrobeny z recyklovaného PEF. Navzdory novému přístupu jsou zachovány estetické vlastnosti.

KLM Premium Comfort

Našlapaný zábavní systém

Palubní zábavní systém obsahuje nespočet filmů, různá hudební alba a hry, potěší i děti speciálně pro ně vytvořeným kanálem. K dispozici jsou také protihluková sluchátka.

KLM Premium Comfort

Upgradované služby

O pohodlí na palubě zkrátka není pochyb. Měl/a bys ale vědět, že o tvůj příjemný pocit se dopravce KLM stará ještě před odletem. Díky SkyPriority nemusíš trávit čas čekáním ve frontě a do letadla nastupuješ mezi prvními. Extra benefitem je rovněž flexibilnější uspořádání zavazadel.

Co se týče zavazadel, ani zde nepřijdeš zkrátka. Na palubu si můžeš vzít dvě příruční zavazadla – 10kg (55 x 35 x 25 cm) a 2kg (40 x 30 x 15 cm), dále pak velké 2x23kg odbavené zavazadlo.

Letadlo KLM

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru